• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (35)

وکیل پایه یک دادگستری:
حوزه حقوق نیز نیازمند پژوهش است


وکیل پایه یک دادگستری اظهار کرد: حوزه حقوق نیز نیازمند پژوهش است.

 

محسن طغرانگار در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: هفته پژوهش فرصتی است تا اقدامات یک سال در این حوزه به نمایش گذاشته شود و همگان بدانند که پژوهشگران چه اقداماتی را در این مدت در حوزه کاری خود انجام داده‌اند.

 

وی ادامه داد: اساسا زیر بنای هر علمی، پژوهش است و می‌توان پژوهش را به‌عنوان قسمت جدایی‌ناپذیر هر علمی محسوب کرد.

 

طغرانگار با اشاره به اینکه اگر کشورهای توسعه یافته از نتایج کارهای پژوهشی کبه بهترین نحو بهره می‌برند، گفت: برای توسعه کشور نیاز به این داریم و معتقدیم با توجه به ماهیت دانشگاه علمی‌کاربردی لازم است این مراکز آموزشی در کنار دانشگاه‌های دیگر به سمت پژوهش محور بودن حرکت کنند و پژوهش‌ها را در قالب یک سیستم و به عمل برسانند تا کشور از برکات آن بهره‌مند شود.

 

وکیل پایه یک دادگستری افزود: شاید در وهله اول ذهنیتی وجود داشته باشد که حقوق نیازمند پژوهش نیست و حوزه‌ای است که به هر حال افراد جمع می‌شوند و براساس شرایط اجتماع قانونی را تصویب می‌کنند اما واقعیت این نیست و به ویژه در حوزه جرم که دنیا با آن درگیر است باید اقدامات پژوهشی گسترده و به روزی انجام شود و نیاز به توجه به این حوزه داریم.

 

وی افزود: در حوزه حقوق خصوصی و بین‌المللی نیز پژوهش کارساز است و پژوهشگران رشته‌های حقوق با پژوهش در مورد اقدامات در مواجهه با جرم و مجرم که در دنیا در حال انجام است می‌توانند بومی‌سازی کرده و مشکلات و خلاءها را برطرف کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: