• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (37)

یک طراح لباس:
طراحان دوخت نقش به‌سزایی در عرصه فرهنگ پوشاک دارند


یک طراح لباس گفت: طراحان دوخت نقش به‌سزایی در عرصه فرهنگ پوشاک دارند و توجه به طرح‌های اصیل ایرانی و اسلامی نباید از نظر طراحان دور بماند.

 

میترا احرار در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به گذشته غنی کشور شاهد طرح‌های بسیار اصیل و متین در لباس گذشتگان بودیم این در حالی است که در جامعه فعلی به‌ویژه در بین نسل جوان شاهد گرایش به استفاده از مدل و طرح‌های غربی در استفاده از پوشاک هستیم.

 

این طراح لباس با تاکید بر اینکه طراحان لباس علاوه بر توجه به فعالیت و کسب درآمد اقتصادی نقش مهمی در حوزه فرهنگ دارند، تصریح کرد: توجه به طرح‌های اصیل ایرانی و اسلامی نباید از نظر طراحان دور مانده بلکه باید با شیوه زیبا و مشتری‌پسند در انواع پوشاک مورد استفاده قرار گیرد.

 

احرار که بیش از 25 سال است در زمینه طراحی و دوخت فعالیت دارد، تاکید کرد: مطالعه و توجه به سابقه تاریخی و معنای هر طرح و نقش در کنار توجه به شخصیت مصرف‌کننده از جمله مهم‌ترین مولفه‌هایی است که باید مورد توجه فعالان این صنف قرار بگیرد.

 

این طراح دوخت گفت: علاقه‌مندان به این رشته هنری از ورود به عرصه فعالیت هراس نداشته باشند، زیرا با علاقه و پشتکار می‌توان به اهداف مورد نظر رسید و در زمینه کاری خوش درخشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: