• یکشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-11214-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

ممنوعیت تردد ناوگان کالا با عمر بیش از 50 سال در جاده‌ها


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از اعمال محدودیت تردد برای ناوگان کالا با عمر بیش از ۵۰ سال در سال آتی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به منظور افزایش بهره‌وری ناوگان باری و در جهت تقویت نوسازی ناوگان، همچنین بر اساس بخشنامه جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، از سال آینده محدودیت‌های قانونی برای ناوگان فرسوده حمل کالا اعمال خواهد شد. طوری که در سال ۹۷ ضمن جلوگیری از صدور بارنامه برای کامیون‌های بالای ۵۰ سال، از تردد آنها نیز ممانعت می‌شود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل به دو دلیل کاهش مصرف سوخت و حفظ سلامت محیط زیست ضروری است، ادامه داد: برای این منظور قراردادهایی با شرکت‌های خودروسازی برای نوسازی ناوگان منعقد شده است که در بخش ناوگان حمل و نقل مسافر از محل منابع داخلی سازمان راهداری و برای ناوگان کالا نیز از محل ماده 12 قانون از سوی وزارت نفت، بخشی از سود تسهیلات نوسازی ناوگان تقبل می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به اعمال مرحله اول این طرح، ناوگان فوق سنگین با وزن ناخالص (وزن وسیله نقلیه + وزن کالا) بالای 96 تن تا اطلاع ثانوی از شمول این امر مستثنی است و مالکان ناوگان مشمول می توانند با مراجعه به شرکت های تامین کننده خودرو و طرف قرارداد نسبت به نوسازی ناوگان خود با تسهیلات درنظرگرفته شده اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: