• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-5986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاهی از جنس پژوهش/ (38)

برگزیده مرحله استانی مسابقات ملی مهارت:
جوانان با اعتماد به نفس در عرصه مطالعات علمی حاضر شوند


برگزیده مرحله استانی مسابقات ملی مهارت گفت: جوانان با اعتماد به نفس در عرصه مطالعات علمی حاضر شوند و ترسی از شکست نداشته باشند.

 

صادق نجاری در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن‌بازار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: جوانان از ورود به عرصه پژوهش و خلاقیت هراسی به خود راه ندهند و با اعتماد به نفس در این عرصه حاضر شوند.

 

وی با اشاره به نقش مهم حمایت والدین در زمینه موفقیت نوجوانان و جوانان گفت: خانواده با نقش حمایتی خود می‌تواند تاثیر مهمی در ایجاد زمینه اعتماد به نفس در پرورش خلاقیت نوجوان داشته باشد در کنار آن حمایت علمی اساتید جایگاه ویژه‌ای در رسیدن به موفقیت ایفا می‌کند.

 

نجاری که در یک تیم دو نفره رباتیک در اردوی آمادگی مسابقات ملی مهارت حضور دارد، خاطرنشان کرد: حضور در عرصه‌های رقابتی علاوه بر اینکه موجب ایجاد زمینه مطالعه و آمادگی بیشتر می‌شود باعث می‌شود تا اعتماد به نفس حضور در مجامع بزرگ‌تر علمی پژوهشی در افراد فراهم شود.

 

وی افزود: مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت نیمه دوم بهمن ماه امسال در بین 31 استان کشور برگزار خواهد شد و تیم برگزیده برای حضور در مسابقات بین‌المللی مهارت به کازان روسیه اعزام می‌شود.

 

این جوان مبتکر 20 ساله تامین هزینه‌ طرح‌های تحقیقاتی را یکی از مشکلات پیش‌روی محققان جوان عنوان کرد و گفت: نوجوانان و جوانانی که در زمینه‌ فعالیت‌های پژوهشی حاضر می‌شوند فقط از روی علاقه شخصی است که قدری توجه می‌تواند زمینه دلگرمی برای ادامه مسیر آنها را به خوبی فراهم کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: