• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-3391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

اختصاص اعتبار 3 میلیارد تومانی به نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خرم‌دره


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: امسال برای تعمیر و تکمیل 15 پروژه مدارس شهرستان قریب به 3 میلیارد تومان اعتبار توسط اداره‌کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان مصوب شده است که در مقایسه با سال قبل 50 درصد افزایش اعتبار داشته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه در حال حاضر مدارسی با قدمت بالا در مجموعه آموزش و پرورش‌ وجود دارد‌ که نیاز به نوسازی و مقاوم‌سازی دارند، تصریح کرد: باید اهتمام لازم در زمینه فراهم کردن فضاهای فیزیکی‌ و آموزشی مناسب برای رشد و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان درآموزش و پرورش وجود داشته باشد.

 

وی در ادامه بابیان اینکه سال گذشته در بحث نوسازی مدارس 500 میلیون تومان اعتبار برای توسعه و تکمیل 14 پروژه آموزشی شهرستان خرم‌دره در نظر گرفته شده بود، گفت: سال قبل با توجه به کمبود منابع مالی تنها 40 میلیون تومان از این مبلغ تخصیص یافت که رقم بسیار ناچیزی بود.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: امسال برای تعمیر و تکمیل 15 پروژه مدارس شهرستان قریب به 3 میلیارد تومان اعتبار در بخش‌های مختلف توسط اداره‌کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان مصوب شده است که مبلغ تخصیص یافته در مقایسه با سال قبل 50 درصد افزایش دارد.

 

محمدی با اشاره به اهمیت جلسات شورای آموزش و پرورش شهرستان در تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های آموزشی و پرورشی بر حضور شهردار و رئیس شورای اسلامی در این جلسات تاکید کرد.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از فضاهای خالی موجود در روستاها، یادآور شد: طبق برنامه ششم توسعه می‌توان فضاهای خالی و بدون استفاده روستاها و حتی شهرها را تبدیل به احسن نمود و فضاهای فیزیکی مناسب و نو با استحکام بالا ساخت.

 

محمدی با تاکید بر اینکه مدیران اجرایی آموزش و پرورش در مدارس هر کدام به عنوان یک مدیر بحران عمل می‌کنند، اظهار کرد: مدیران مدارس از صرفه‌جو کننده‌ترین مدیران ادارات ما هستند که دانش‌آموزان را فرزندان خود می‌دانند و برای آینده آن‌ها که امیدهای فردای این کشور هستند از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنند.

 

وی با بیان اینکه مشکلات آموزشی در روستاها نسبت به مرکز شهرستان کمتر است، تاکید کرد: در روستاها حس همکاری و همراهی در خصوص مسائل مدارس بیشتر است و در این راستا علاوه بر مردم، دهیاران نیز به عنوان شهرداران کوچک در روستاها عمل کرده و در پرداخت بخشی از هزینه‌های مدارس کمک حال آموزش و پرورش هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: