• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-2485-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه علمیه علوی شهر هیدج تاکید کرد:

تفرقه میان شیعه و سنی، سم مهلک جهان اسلام


رئیس حوزه علمیه علوی شهر هیدج گفت: تفرقه میان شیعه و سنی سم مهلک جهان اسلام است که هوشیاری مسلمانان را می‌طلبد.

 

حجت‌الاسلام احمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه وحدت یکی از مهم‌ترین امور سفارش شده در قرآن است، اظهار کرد: اختلاف و تفرقه میان شیعه و سنی را سم مهلک جهان اسلام است.  درست است که میان شیعه و سنی اختلافاتی وجود دارد اما دارای وجوه مشترکی مانند خدای واحد، قرآن و پیامبر هستند که با تمسک به این وجوه مشترک می توانند همواره وحدت خود را حفظ کنند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه دشمنان همواره آب در آسیاب اختلافات مسلمانان ریخته و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر یک و نیم میلیارد نفر از جمعیت جهان را مسلمانان تشکیل می‌دهند که اگر این جمعیت عظیم باهم متحد بوده و یکدل و یکصدا باشند هیچ قدرتی توان مقابله با آنها را نخواهد داشت.

 

وی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و کسانی که نمی‌خواهند پیام حق‌خواهی ملت‌های مسلمان در جهان طنین‌انداز شود بیشترین بهره را از اختلافات میان مسلمانان می‌برند، تاکید کرد: هراس از اوج‌گیری قدرت مسلمانان مهم‌ترین دلیل فتنه‌انگیزی دشمنان در میان مسلمانان است.

 

حجت‌الاسلام صالحی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام به خوبی می‌دانند اگر مسلمانان با هم متحد شوند خط پایانی بر کدخدای آن‌ها بر جهان و غارت اموال مسلمین کشیده خواهد شد، اظهار کرد: همه این مسائل سبب شده است که دشمنان هر روز به بهانه‌های مختلف در پی ایجاد تفرقه میان مسلمانان باشند مانند آن چیزهایی که امروز ما در سوریه، یمن، عربستان و عراق شاهد هستیم.

 

رئیس حوزه علمیه علوی شهر هیدج با بیان این مطلب که فتنه‌انگیزی دشمنان میان مسلمانان هوشیاری و بصیرت بالای دینی و سیاسی آنان را می‌طلبد، خاطرنشان کرد: حکومت‌هایی کشورهای اسلامی که فریب حیله‌های رنگین استعمارگران را خورده‌اند باید از خواب غفلت بیدار شده و از سرگذشت گذشتگان خود عبرت گیرند تا دشمنان در رسیدن به اهداف خود موفق نشوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: