• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-12814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

ایجاد اشتغال برای 2012 نفر در حوزه کشاورزی زنجان


مدیر سرمایه‌گذاری سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: سهمیه ایجاد اشتغال سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان طی امسال در رسته های منتخب شغلی، 2012 نفر است.


حجت‌الله قصابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امسال شش ردیف اعتباری برای پیگیری ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی استان ابلاغ شده است که اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و عشایری، اشتغال ردیف‌های ملی وزارتخانه، تسهیلات و اشتغال حمایتی بانک خصوصی، تسهیلات اشتغال بنگاه‌های اقتصادی (رونق تولید) و تسهیلات ویژه بانک کشاورزی (منابع داخلی) را شامل می‌شود. این در حالی است که اعتبار رسته‌های ابلاغی استانی و ملی اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و عشایری در سطح کشور به ترتیب 200 هزار میلیارد ریال و حدود 120 هزار میلیارد ریال است و در حال حاضر دو مورد از تسهیلات و اشتغال حمایتی بانک خصوصی در استان عملیاتی شده است.


این مسئول با بیان این‌که در راستای عملیاتی شدن این تعداد اشتغالزایی، با تهیه برش‌های شهرستانی، سهمیه هر کدام از شهرستان‌های استان نیز مشخص شده است، ادامه داد: طی 8 ماه امسال از مجموع 226 واحد تولیدی کشاورزی ثبت‌نام کننده در سامانه بهین‌یاب، 131 پرونده مورد تایید کارگروه استانی قرار گرفته است و از این تعداد نیز به 34 واحد، مبلغ 137 میلیارد و 155 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.


وی همچنین با اشاره به این‌که هم‌اکنون 100 درصد از اعتبارات مکانیزاسیون کشاورزی استان معادل 456 میلیارد و 687 میلیون ریال ابلاغ شده است، افزود: در حال حاضر بالغ بر 404 میلیارد و 137 میلیون ریال از این میزان، معادل 88 درصد در قالب 1121 پرونده معرفی شده است و از مجموع پرونده‌های معرفی شده نیز تاکنون، 402 پرونده موفق به دریافت 107 میلیارد و 407 میلیون ریال تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون شده‌است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: