• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-2488-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس هیئت تکواندوی استان زنجان عنوان کرد:

روند رو به رشد تکواندوی زنجان در چند سال اخیر


رئیس هیئت تکواندوی استان زنجان از روند رو به رشد تکواندوی زنجان در چند سال اخیر خبر داد.

 

ابوالفضل خدایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه تکواندوی زنجان در چند سال اخیر همواره روند رو به رشدی داشته است، افزود: با توجه به عملکرد هیئت در چند سال اخیر، به جرأت باید گفت که تکواندوی زنجان روند رو به رشدی را طی کرده و دست به تاریخ‌سازی در این رشته زده است.

 

وی با اشاره به اینکه هیئت تکواندوی استان زنجان در بخش فرهنگی و طبق اعلام فدراسیون، جزو سه استان برتر کشور به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: در یک سال اخیر بیش از 2000 مسابقه برگزار کرده‌ایم که در نزدیک به 1700 مسابقه از هوگوی الکترونیکی استفاده شده است که این اتفاق برای اولین‌بار در استان زنجان محقق شده و هوگوها به صورت اجاره‌ای تامین شده و در رقابت‌های مختلف استفاده شده است.

 

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه زنجان از 6112 مربی تکواندو در کشور 1.5 درصد یعنی 116 مربی را به خود اختصاص داده است، ادامه داد: در بخش ورزشکاران نیز از 506 هزار ورزشکار تکواندو در کشور، سهم زنجان 10 هزار نفر معادل 2 درصد بوده است. همچنین در عرصه داوری از 3500 داور رسمی و ثبت شده، سهم زنجان 83 داور، معادل 2.5 درصد است.

 

رئیس هیئت تکواندوی استان زنجان با بیان اینکه با وجود اینکه زنجان درصد آمار کمتری را در بخش‌های مختلف در سطح کشور به خود اختصاص داده اما در رده هفتم قرار دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به سطح فنی بالای داوران زنجانی، بیش از 20 درصد داورانی که در رقابت‌های مختلف به امر قضاوت می‌پردازند، از زنجان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: