• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-13314-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

سیستم گرمایشی ۷۶ درصد از مدارس زنجان، استاندارد است


معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر ۷۶ درصد از مدارس استان، سیستم گرمایشی استاندارد دارد.

 

یعقوب‌علی عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با سرد شدن هوا و لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته، به طوری که بر اساس آخرین بررسی‌های انجام گرفته حدود 76 درصد از سیستم گرمایشی مدارس استان استاندارد بوده و این مدارس از سیستم گرمایش مرکزی استفاده می‌کنند.

 

این مسئول در رابطه با تفکیک نوع سیستم‌های گرمایشی کلاس‌ها، ادامه داد: حدود 9 درصد از کلاس‌ها از طریق بخاری‌های استاندارد نفت‌سوز و 3 درصد از کلاس‌ها نیز از بخاری‌های گازسوز استاندارد برای گرمایش کلاس استفاده می‌کنند.

 

وی افزود: تعداد کلاس‌های استفاده کننده از بخاری‌های نفت‌سوز نسبت به بخاری‌های گازسوز بیشتر است و از آنجایی که بخشی از روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار نیستند به ناچار در کلاس‌های درس از بخاری‌های نفتی استفاده می‌شود.

 

عبادی خاطرنشان کرد‌: در نزدیک به ۱.۶ درصد از کلاس‌های باقی مانده نیز از بخاری‌های برقی تابشی استفاده می‌شود و نسبت به پارسال در استاندارد کردن سیستم‌های گرمایشی حدود 6 درصد افزایش در منابع گازسوز و حدود یک درصد افزایش گرمایش از طریق سوخت گازوئیل صورت گرفته است.

 

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: تامین سوخت مناطق صعب‌العبور و کوهستانی در دست انجام است که این اقدامات برای پیشگیری از بروز مشکل در فصل سرد سال پیش‌بینی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: