• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-2588-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان:

استعدادیابی بدون پشتوانه علمی نتیجه‌بخش نخواهد بود


رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان تاکید کرد: استعدادیابی بدون داشتن پشتوانه علمی در این زمینه، نتیجه‌بخش نخواهد بود.

 

مهدی مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه استعدادیابی مقوله‌ای است که در عرصه ورزش حرفه‌ای حرف اول را می‌زند، افزود: مقوله استعدادیابی بدون داشتن پشتوانه علمی نتیجه‌بخش نخواهد بود و متاسفانه آنچه که امروز شاهد خروجی استعدادیابی در عرصه ورزش هستیم، به هیچ وجه منتج به توسعه ورزش نمی‌شود؛ چرا که از پشتوانه علمی برخوردار نیست.

 

وی با اشاره به اینکه ورزش در عصر حاضر در جوامعی که در این زمینه حرفی برای گفتن دارند، کاملا به صورت علمی دنبال می‌شود، تصریح کرد: کشورهایی که خواهان کسب موفقیت در عرصه ورزش هستند، هیچ‌گاه دست به برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت نمی‌زنند؛ چرا که این‌گونه برنامه‌ریزی در عرصه ورزش منتج به کسب نتایج مقطعی خواهد شد و ما امروز به عینه می‌بینیم که بسیاری از کشورها سالیان سال است که در عرصه ورزش قدرت‌نمایی می‌کنند و این به خاطر داشتن پشتوانه علمی در این عرصه است.

 

این فعال ورزشی در ادامه با یادآوری اینکه ورزشکاران هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان زنجان، پارسال در 21 رویداد ورزشی شرکت کردند که ماحصل این حضور، کسب 10 مدال و 10 کاپ قهرمانی بود، اظهار کرد: زنجان به لحاظ شاخص‌هایی که فدراسیون در نظر گرفته است، در گروه B جایگاه نخست را در اختیار دارد. از طرفی پارسال توانستیم با چهار پله صعود در جایگاه چهارم کشوری قرار گیریم.

 

مرادی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال در 12 مسابقه قهرمانی کشور و لیگ حضو پیدا کردیم که ماحصل آن کسب 7 کاپ قهرمانی و 64 مدال بود، خاطرنشان کرد: طی این مدت 19 نفر به اردوهای مختلف تیم‌ملی دعوت شدند که این دعوت‌ها منجر به اعزام 8 نفر از ورزشکاران زنجانی به رقابت‌های برون‌مرزی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: