• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 969-3085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه سلطانیه:

نتیجه وحدت، پیروزی بر دشمن است


امام جمعه سلطانیه گفت: نتیجه وحدت، پیروزی بر دشمن است که در این مسیر لازم است شیعه و سنی با تکیه بر مشترکات در برابر تفرقه‌افکنی دشمنان بایستند که صلاح این مبارزه بصیرت و آگاهی است.

 

حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: رسالت پیامبران الهی در دعوت مردم به خوبی‌ها بوده است. اتحاد یکی از ابعاد خوبی‌ها محسوب می‌شود که همواره در دین بدان توصیه زیادی شده است، به طوری که پیامبر گرامی اسلام (ص) «قرآن و عترت» را دو جزء مهم در تمسک جستن مسلمین جهت اتحاد معرفی کرده‌اند.

 

وی افزود: وحدت نقش بسیار مهمی در دین دارد. امام راحل با پی بردن به اصل وحدت همواره مسلمانان را به داشتن اتحاد فرا می‌خوانند که فاصله دو تاریخ ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) در بین سنی و شیعه را هفته وحدت اعلام کردند.

 

نوری تصریح کرد: داشتن وحدت در تاریخ ایران دارای ثمرات فراوانی بوده است که می‌توان به پیروزی انقلاب اسلامی، رای به جمهوری اسلامی، دفاع‌مقدس، حضور در راهپیمایی‌های مختلف و ... اشاره کرد که همگی از نتایج وجود وحدت در بین مردم ایران محسوب می‌شود.

 

وی یادآور شد: شیعه و سنی دارای مشترکات زیادی هستند که در این عرصه باید با حفظ اعتقادات، در برابر دشمن وحدت داشته باشیم. امروز در بخش‌های مختلف مسلمین به وحدت رسیده‌اند ولی با آرمان‌ها و وحدت واقعی هنوز فاصله داریم.

 

نوری افزود: دشمنان اسلام همواره وحدت بین سنی و شیعه را هدف قرار داده‌اند؛ چراکه از وحدت مسلمین هراس دارند، زیرا این وحدت موجب نابودی‌شان می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نتیجه وحدت، پیروزی بر دشمن است که در این مسیر لازم است شیعه و سنی با تکیه بر مشترکات در برابر تفرقه‌افکنی دشمنان بایستند که صلاح این مبارزه بصیرت و آگاهی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: