• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-14114-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان عنوان کرد:

اتمام طرح فاضلاب شهر زنجان در گروی تخصیص اعتیار 3000 میلیارد ریالی


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهر زنجان تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته است، اعلام کرد: اتمام طرح فاضلاب شهر زنجان به 3000 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا جزءقاسمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طرح فاضلاب در 13 شهر استان زنجان مورد مطالعه قرار گرفته و در شهرهای زنجان، ابهر، خرم‌دره، ماه‌نشان، دندی، زرین‌آباد و روستاهای دارای اولویت در حال اجرا است، گفت: هم‌اکنون شبکه فاضلاب و جمع‌آوری بهداشتی آن در شهرهای زنجان، ابهر و ماه‌نشان در دست بهره‌برداری است.

 

وی ادامه داد: پروژه فاضلاب شهر زنجان از سال 76 آغاز و پس از 20 سال به دلیل تنگناهای مالی هنوز به پایان نرسیده و زمان پایان این پروژه‌ها با تخصیص اعتبارات ارتباط مستقیم دارد. با این حال متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب در شهر زنجان هر بخش از این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گرفته است و با روند کنونی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود تا هفت سال آینده طرح فاضلاب در شهر زنجان پایان یابد.

 

جزءقاسمی با اعلام این مطلب که شبکه فاضلاب در بیش از نیمی از شهر زنجان اجرا شده است، افزود: شهرک‌های بسیجیان 1 و 2، هنرستان، وحیدیه، سرجنگلداری، پونک، کارمندان، آزادگان، فجر، نصر، شهرک غرب، الهیه، کوی فرهنگ، کوی سعیدیه، اصغریه، صدر جهان و قسمتی از اراضی پایین‌کوه از جمله نقاطی هستند که شبکه فاضلاب در آن‌ها اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان همچنین افزود: در حال حاضر مدول اول تصفیه‌خانه آب شهر زنجان با ظرفیت 125 هزار نفر در مدار بهره‌برداری بوده و حجم پساب خروجی پس از تصفیه بالغ بر 26 هزار مترمکعب در شبانه‌روز است.

 

این مسئول همچنین از اجرای پروژه ارتقای مدول اول و احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهر زنجان با اعتباری بالغ بر 1100 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر پساب خروجی تصفیه‌خانه وارد چرخه محیط زیست می‌شود و در مراحل بعدی استفاده از این پساب در صنایع در اولویت قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: