• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-15814-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:

شهادت دانشجویان، بالندگی علم امروز را به ارمغان آورد


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به 16 آذر مصادف با روز دانشجو، گفت: شهادت دانشجویان، بالندگی علم امروز را به ارمغان آورد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، علی کاظمی با اشاره به اینکه 16 آذر مصادف با روز دانشجو، به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا، احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) گرامی داشته می‌شود، افزود: شهدا مسیر روشنی دارند و حتما این مسیر روشن ادامه خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه فرزندان شهدا و ایثارگران امروز در فضاهای دانشگاهی مایه افتخار هستند، اظهار کرد: اگر شهدا در دوران هشت سال دفاع‌مقدس و انقلاب برای دفاع از حق به جنگ با دشمن نمی‌شتافتند امروز کشورمان در وضعیت غیرقابل تصوری بود.

 

این مسئول ادامه داد: شهدای دانشجو نیز اغلب با رتبه‌های عالی در دانشگاه‌های پذیرش شده بودند اما وقتی حرکات پست دشمن را مشاهده کردند جنگ را بر ادامه تحصیل خود ترجیح دادند، چون هدف‌شان دفاع از ارزش‌های دین و مهیا شدن مسیر کسب و علم و دانش برای نسل‌های بعد از خودشان بود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، از مردانگی شهدا سخن به میان آورد و عنوان کرد: جبهه برای شهدا و رزمندگان، دانشگاه ایثار و شهادت بود، به همین دلیل کسانی که با تمام وجود در این دانشگاه حاضر شده و درس‌های آن را یکی پس از دیگری فراگرفتند، کارنامه درخشانی را به دست آوردند.

 

کاظمی ادامه داد: استان زنجان 34 تن از شهدای دانشجوی خود را در میان افتخارات خود دارد و این شهدا به راستی فرهنگ ایثار و شهادت را با عمل و انتخاب اصلح خود ترویج داده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: