• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-4287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دبیر هیئت دولت:

تقویت نماز، راهبرد مناسب برای دوری از آسیب‌های اجتماعی است


دبیر هیئت دولت گفت: دوری از آسیب‌های گسترده اجتماعی یکی از پیامدهای اهتمام به نماز است، بر همین اساس تقویت نماز در آموزش و پرورش یک استراتژی و راهبرد مناسب است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محسن حاجی‌میرزایی ظهر امروز در حاشیه اجلاس استانی نماز و فضای مجازی که در سالن شهید شهریاری صدا و سیمای زنجان برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نقش مدرسه در تربیت دینی نسل جدید بسیار کلیدی و مهم است و با هیچ نقش دیگری قابل جایگرینی نیست، بر همین اساس آموزش و پرورش باید این نقش را به خوبی انجام دهد.

 

دبیر هیئت دولت با تاکید بر اینکه مهم‌ترین کارکرد نظام آموزش و پرورش آماده کردن افراد برای یک زندگی سالم است، تصریح کرد: برای داشتن یک زندگی سالم بدون شک پیوند افراد با خالق هستی و روحیه تقدیس و پرستش لازم است که همه این‌ها در نماز تجلی پیدا می‌کند.

 

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه دوری از آسیب‌های گسترده اجتماعی یکی از پیامدهای اهتمام به نماز است، خاطرنشان کرد: بر همین اساس تقویت نماز در آموزش و پرورش یک استراتژی و راهبرد مناسب است و ستاد اقامه نماز تلاش دارد تا در حد ممکن آموزش و پرورش را در این زمینه تجهیز کند و آموزش و پرورش نیز در این زمینه به نحو مطلوب فعالیت دارد.

 

عضو هیئت امنای ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: هرجا که امکان حضور امام جماعت و روحانی در مدارس وجود دارد این اقدام صورت گرفته و در مدارسی که روحانی وجود ندارد تلاش شده تا نماز جماعت با حضور یکی از مربیان اقامه شود، زیرا نباید از اقامه نماز جماعت در مدارس صرف‌نظر کرد.

 

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه نماز یک فریضه دینی است و ائمه جماعات یا نمازگزاران برای اقامه آن نباید منتظر هزینه باشند، تصریح کرد: در ستاد اقامه نماز نیز اعتقادی به این مسئله وجود ندارد و اگر هزینه ناچیزی هم برای ائمه جماعات پرداخت می‌شود از بابت هزینه ایاب و ذهاب است.

 

به گزارش ایسنا، اولین جشنواره استانی نماز و فضای مجازی با شرکت ۲۶ نفر و ارسال ۸۰ اثر به دبیرخانه برگزار شد که پس از آرای داوران در این جشنواره ۱۷ نفر منتخب و به مرحله کشوری راه ‌یافتند که جشنواره کشوری ۳۰ آذر به میزبانی بندرعباس برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: