• جمعه ۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-191-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

اقدامات بزرگی در حوزه راه شهرستان طارم صورت گرفته است


استاندار زنجان به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه شهرستان طارم اشاره کرد و گفت: در چند سال گذشته و با همکاری همه مسئولان، اقدامات بزرگی در حوزه راه شهرستان طارم صورت گرفته و هم‌اکنون نیز این اقدامات در منطقه در حال انجام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌‌امیری در سفر به شهرستان طارم و در حاشیه بازدید از پروژه‌های این شهرستان، با بیان اینکه 48 میلیارد تومان در سه سال اخیر برای حوزه راه شهرستان طارم هزینه شده است، اظهار کرد: در این مدت مجموعاً 42 کیلومتر راه اصلی و 75 کیلومتر راه روستایی در شهرستان طارم، اجرایی شده است.

 

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان، 700 میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران مختلف دارند، ادامه داد: این میزان مطالبات بخش خصوصی از بخش دولتی، نشان از فعالیت و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی استان دارد و البته اعتماد و صداقت پیمانکاران به بدنه دولت در استان را نشان می‌دهد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، بر ضرورت همکاری مدیران و بدنه دستگاه‌های اجرایی استان با بخش خصوصی و پیمانکاران پروژه‌های عمرانی استان تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان باید صادقانه با بخش خصوصی فعالیت و همکاری کنند.

 

استاندار زنجان به وضعیت منابع آبی کشور و استان و شرایط بغرنج آن اشاره کرد و گفت: امروز کشور با چالش بسیار بزرگی با عنوان منابع آبی مواجه است؛ به گونه‌ای که این منابع آبی به غیر از بارش‌ها و نزولات جوی، قابلیت افزایش ندارد و تنها باید با مدیریت مناسب از این منابع استفاده بهینه کرد.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه باید برای استفاده از هر لیتر آب در کشور مطالعه علمی و کارشناسی صورت گیرد، افزود: هر سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف اقتصادی، نیاز به آب به عنوان اصلی‌ترین زیرساخت انجام هر فعالیت اقتصادی دارد و بنابراین باید مطالعه دقیقی در خصوص واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران به منظور تامین آب مورد نیاز صورت گیرد.

 

وی با تاکید بر اهمیت پافشاری و اهتمام مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رعایت مطالعات در این حوزه، اظهار کرد: باید به فعالیت‌های کارشناسی شده دستگاه‌های مختلف اجرایی در این حوزه تمکین کرد؛ چرا که نباید به دلیل برخی مطالبات کوتاه‌مدت، توسعه پایدار بلندمدت را نادیده گرفت.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه به نظر می‌رسد در پاره‌ای موارد بین اعتماد مردم و نظر کارشناسان شکاف ایجاد شده است، افزود: مردم باید به نظر کارشناسان اعتماد کنند؛ چرا که برای توسعه پایدار کشور باید مطابق با نظرات حوزه کارشناسی برنامه‌ریزی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: