• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-487-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد:

هنر، یکی از سرمایه‌های جامعه برای مصون ماندن از آسیب‌‌های اجتماعی


استاندار زنجان با اشاره به اهمیت هنر و جامعه هنرمندان در جامعه، گفت: هنر، یکی از سرمایه‌های جامعه برای مصون ماندن از آسیب‌‌های اجتماعی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نشست با اعضای هیئت مدیره خانه هنرمندان استان زنجان، هنرمندان را سرمایه‌های حوزه اجتماعی کشور دانست و با بیان اینکه هنر یک واقعیت در زندگی انسان است و در ایران نیز قدمت و سابقه تاریخی زیادی دارد، اظهار کرد: هنر در کشور بزرگ و با قدمتی مثل ایران، 2500 سال است که زنده مانده و هرگز رو به اضمحلال و نابودی نرفته است؛ به گونه‌ای که این قدمت موجب شده همواره ایران، تولیدکننده و صادرکننده هنر در زمینه‌های مختلفی همچون موسیقی در دنیا باشد.

 

وی با بیان اینکه نباید تمام مشکلات فرهنگی کشور را به تکنولوژی و گسترش وسایل ارتباط جمعی نسبت داد، افزود: در سال‌های گذشته که این میزان وسایل ارتباط جمعی و رسانه وجود نداشت، شاهد وجود برخی مشکلات فرهنگی در کشور بودیم، به همین دلیل نیز باید به خروجی اقدامات فرهنگی در کشور طی دوره‌های زمانی مختلف توجه کرد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان، با بیان اینکه باید در جامعه تفاوت و کثرت سلایق، شخصیت‌ها و رویکردها را در بین گروه‌های مختلف اجتماعی پذیرفت، تاکید کرد: مدیریت استان به هنرمندان و جامعه هنری استان به عنوان یک سرمایه عظیم و قدرتمند اجتماعی می‌نگرد و در این زمینه، رویکرد کاملاً مثبتی به برگزاری برنامه‌های فرهنگی در زنجان دارد.

 

درویش‌امیری در پاسخ به اظهارات یکی از اعضای خانه هنرمندان استان در خصوص ابزار شدن این قشر توسط برخی مسئولان در گذشته، گفت: مدیریت استان، هیچ قصد و برنامه‌ای برای اتخاذ این رویکرد و مواضع این چنینی ندارد و هرگز این ذهنیت در گذشته، امروز و آینده دولتمردان وجود ندارد.

 

استاندار زنجان در خصوص مسائل مالی و شرایط بودجه‌ای کشور، اظهار کرد: دولت در لایحه بودجه سال آتی، شفاف‌سازی لازم را برای عموم مردم انجام داده و متن لایحه را اطلاع‌رسانی کرده است؛ به گونه‌ای که در لایحه بودجه سال 97، حدود 12 تا 13 درصد مدیریت اعتبارات فرهنگی کشور در اختیار دولت قرار دارد.

 

وی، یکی از کمک‌‌های مهم دولت به خانه هنرمندان استان زنجان را ارائه امکانات فیزیکی برای استقرار آن برشمرد و یادآور شد: علی‌رغم وجود محدودیت‌های اعتباری، ارائه امکانات فیزیکی برای استقرار خانه هنرمندان استان و فعالیت این خانه، بزرگ‌ترین اقدام دولت در زنجان محسوب می‌شود، این در حالی است که بسیاری از استان‌ها، از وجود خانه هنرمندان بی‌بهره هستند.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی استان مکلف‌اند از ظرفیت خانه هنرمندان استان استفاده کنند، افزود: متاسفانه طی 10 سال گذشته، برخی از رشته‌های صنایع‌دستی کشور با اتخاذ سیاست‌های نادرست و نابه‌جا، رو به انقراض رفت و احیا نشد.

 

استاندار زنجان از ثبت 360 رشته صنایع‌دستی کشور در یونسکو خبر داد و گفت: ایران جزو چند کشور نخست دنیا در تعداد رشته‌های صنایع‌دستی ثبتی بوده و باید از این ظرفیت فرهنگی کشور، استفاده اقتصادی و فرهنگی مناسبی صورت گیرد.

 

گفتنی است، در این جلسه برخی از درخواست‌های اعضای خانه هنرمندان استان جهت پیگیری، ثبت و مقرر شد پیگیری‌های لازم از سوی مسئولان مربوطه صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: