• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

کارشناس مسئول سوادآموزی آموزش و پرورش خرم‌دره خبر داد:

مشوق‌های مالی آموزش و پرورش برای سوادآموزی بی‌سوادان


کارشناس مسئول سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره خبر داد: جهت تشویق سوادآموزان به قبول‌شدگان دوره‌ سوادآموزی در سال 96 مبلغ یک میلیون و 440 هزار ریال پرداخت خواهد شد.

 

بهزاد مهدی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اهمیت مبحث سوادآموزی، اظهار کرد: توسعه سواد و برخورداری از مهارت‌های خواندن، نوشتن وحساب کردن بخش لاینفک زندگی امروز است.

 

وی با بیان اینکه با توسعه ابزارهای ارتباطی و حرکت به سوی دانش‌های مجازی و دیجیتال و حجم تبادل اطلاعات، نداشتن سواد کافی در جامعه امروزی فرد را در موقعیتی قرار می‌دهد که احساس سردرگمی و بیگانگی دارد، تصریح کرد: از این رو نیاز به باسوادی و برخورداری همه افراد جامعه به سواد احساس می‌شود تا بتوانیم در کنار هم با دانش و دانایی سهمی در ارتقاء فرهنگ و علم داشته باشیم و در این راه نقش سواد در جامعه همچون چراغی است که راه را به روشنی به انسان نشان می‌دهد.

 

این مسئول افزود: واحد سوادآموزی شهرستان خرم‌دره با توجه به رسالت خود در کاهش بی‌سوادی و برخورداری همه آحاد جامعه از نعمت سواد اقدام به ثبت‌نام واجدین شرایط سوادآموزی در دوره‌های سوادآموزی، تحکیم و انتقال کرده است و به افرادی که درامتحانات دوره سوادآموزی قبول شوند، مدرک معادل سوم ابتدایی و به قبول‌شدگان دوره انتقال مدرک معادل ششم ابتدایی ارائه داده می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جهت تشویق سوادآموزان به قبول‌شدگان دوره‌ سواد آموزی در سال 96 مبلغ یک میلیون و 440 هزار ریال پرداخت خواهد شد، عنوان کرد: به آموزش‌دهندگان دوره سوادآموزی مبلغ هفت میلیون و 600 هزار ریال و دوره انتقال مبلغ هشت میلیون و 400 هزار ریال و آموزش‌دهندگان دوره تحکیم نیز به ازای هر قبولی مبلغ یک میلیون و 300 هزار به ازای هر قبولی پس از کسورات قانونی به عنوان حق الزحمه پرداخت خواهد شد.

 

کارشناس مسئول سوادآموزی شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: در سال 96 با همکاری32 نفر آموزش‌دهنده که 27 نفر نیروی آزاد و 5 نفر از همکاران فرهنگی هستند نسبت به شناسایی و جذب و آموزش تعداد 184 نفر اقدام شد که از این تعداد 74 نفر در دوره سواد آموزی و تعداد50 نفر در دوره تحکیم و تعداد 60 نفر در دوره انتقال هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: