• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

پای میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به استان زنجان باز شد


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: مسئولیت میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به استان زنجان ابلاغ شده است.

 

امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: سازمان توسعه تجارت با هدف توسعه صادرات غیرنفتی، با توجه به پتانسیل‌های هر استان با توجه به توانمندی آن استان در امر تولید و صادرات کالایی خاص، استان‌ها را متولی توسعه صادرات آن کالاها انتخاب می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: تفویض اختیار به استان‌ها با عنوان میز توسعه صادرات کالا و خدمات انجام می‌شود که استان‌ها باید در این زمینه فعالیت‌های خود را در راستای بهبود و توسعه صادرات کالای مشخص شده، آغاز کنند.

 

وی با بیان اینکه مسئولیت میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به استان زنجان استان زنجان ابلاغ شده است، افزود: از آنجایی که استان زنجان در امر تولید سرب و روی و نیز صادرات شمش سرب و شمش روی توانمندی بالایی دارد؛ چرا که بیشتر صنایع استان در حوزه سرب و روی فعالیت دارند و عمده صادرات استان، در بخش صادرات شمش سرب و روی است.

 

مسیبی خاطرنشان کرد: تاکنون نخستین جلسه هماهنگی میز توسعه صادرات سرب و روی کشور برگزار شده که یکی از اهداف اصلی برگزاری این میز شناخت کلی از آخرین وضعیت سرب و روی کشور و یکسان‌سازی آمار بخش خصوصی و تشکل‌ها است و در این راستا باید در اولین گام اطلاعات واحدهای شمش روی، سرب و فلوتاسیون در استان با تعیین ظرفیت واحدها، اشتغالزایی و میزان سرمایه‌گذاری تهیه شود.

 

معاون اموربازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: در حال حاضر 75 درصد از صنایع این بخش در استان زنجان مستقر هستند همچنین همه واحدهای سرب کشور در استان مستقر بوده و بزرگ‌ترین واحدهای روی نیز با بیشترین ظرفیت در این استان در حال فعالیت هستند.

 

وی تصریح کرد: از دیگر استان‌هایی که در زمینه صادرات و یا تولید شمش سرب و روی فعالیت دارند، نسبت به احصای مشکلات در استان خود و حضور در جلسات میز توسعه صادرات سرب و روی در استان دعوت می‌شود. همچنین در جهت توسعه صادرات این بخش، موارد و مشکلات موجود در این مسیر به صورت موردی در جلسات مطرح و اقدامات لازم جهت رفع آن‌ها صورت خواهد گرفت و موارد و مشکلاتی که در این مسیر در استان قابل حل نباشد، در سطح کشور با مصوبه هیئت دولت یا مصوبه مجلس شورای اسلامی حل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: