• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس سابق دانشگاه زنجان:

زمینه خلاقیت در پژوهش را تقویت کنیم


رئیس سابق دانشگاه زنجان گفت: باید زمینه خلاقیت در پژوهش را تقویت کنیم، زیرا خلاقیت در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و پژوهش است که در دنیای مدرن به نتیجه می‌رسد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خلیل جمشیدی شامگاه امروز در آیین اختتامیه سومین جشنواره انتخاب دانشجویان پژوهشگر برتر استان که در سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: این آمار مبنی بر اینکه در کاربردی کردن آموزش‌ منجر به اشتغال از آخر اول شدیم، چیزی جز انرژی منفی عایدمان نمی‌کند ولی این‌ها واقعیت تلخ جامعه است که نباید از آن غافل شد.

 

وی با اشاره به اینکه سال‌ها است که کشور تحت فشارهای درونی و بیرونی قرار دارد و برای رسیدن به هدف باید مقاومت کرد، گفت: نباید غافل شد که جوانان سرمایه‌های کشور ما هستند و کشور به اتکای این جوانان و در قالب نظام آن‌قدر توانمند است که خم نشویم و بتوانیم استقامت کرده و از این مرحله عبور کنیم تا به چیزی که حق کشور است برسیم، زیرا ایمان دارم جوانان توانمندی داریم که اگر شرایط برای بروز این توانمندی‌ها فراهم شود کشور را متحول خواهند کرد.

 

جمشیدی خاطرنشان کرد: هرگز نباید ناامید شد و همانطور که حضرت یوسف (ع) در اوج ناامیدی ولی با توکل به خدای متعال به سمت در بسته دوید و در نهایت به سعادت رسید ما نیز باید با استعانت از خدای متعال، نه تنها از درهای بسته هراسی نداشته باشیم، بلکه با توکل به خدای متعال به پیش برویم، هر چند نباید از کاستی‌ها غافل شد.

 

رئیس سابق دانشگاه زنجان تصریح کرد: باید به سهم خود تلاش و زمینه خلاقیت را تقویت کنیم، زیرا این خلاقیت در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و پژوهش است که در دنیای مدرن به نتیجه می‌رسد و باید تلاش کنیم مباحث تئوریک فقط در جای مورد نیاز خود مورد استفاده قرار گیرد.

 

جمشیدی تاکید کرد: با تقویت خلاقیت و میدان دادن به جوانان خلاق باید از شرایط سنتی که قدمت طولانی هم دارد خارج شویم و اخلاق و دین حکم می‌کند که ناامید نشده و با توکل به خدای متعال حرکت رو به ‌جلو داشته باشیم.

 

وی با اشاره به سهم 4 دهم درصدی پژوهش از تولید ناخالص ملی، تصریح کرد: این در حالی است که در نرم بین‌المللی این سهم تا یک و نیم درصد است و با توجه به این اعتبارات، جوانان و محققان ما نمی‌توانند خودی نشان داده و انتظارات به حق جامعه را برآورده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: