• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1591-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان:

هلال‌احمر، توانمندی‌های خود را اثبات کرده است


سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان گفت: هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف مدیریت بحران، توانایی‌های خود را به اثبات رسانده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان زنجان، بهروز مهدوی در نشست صمیمی اعضای هلال‌احمر شهرستان زنجان، از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی اعضا و کارکنان صدیق و با اخلاق جمعیت هلال‌احمر قدردانی کرد و نقش هلال‌احمر را در امداد و نجات بی‌بدیل دانست.

 

وی افزود: هلال‌احمر همیشه در حوادث مترقبه و غیرمترقبه ناجی و کمک‌رسان مردم بوده و نقش و جایگاه این جمعیت مردمی همیشه ارزشمند و مغتنم است.

 

مهدوی ضمن اشاره به نقش اثرگذار هلال‌احمر در زلزله‌های اخیر کشور به خصوص زلزله کرمانشاه و آذربایجان، نقش آموزش برای جلوگیری از افزایش تلفات جانی در زلزله را مهم و بر آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه و ارتقای سطح آگاهی مردم در شهرها و به خصوص روستاها تاکید کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: فعالیت گسترده این قشر در روزهای تعطیل و غیرتعطیل نمونه بارز از جان گذشتگی است و امروز هلال‌احمر در حوزه‌های مختلف مدیریت بحران، توانایی‌های خود را به اثبات رسانده است و حضور به‌موقع این افراد جای تقدیر دارد.

 

مهدوی در ادامه، ورود مجموعه هلال‌احمر در امر آموزش مهارت‌های زندگی و فرهنگ‌سازی را خواستار شد و علل بسیاری از کمبودها و نارضایتی‌ها و مشکلات قبل و بعد از زلزله را ناشی از عدم آموزش و فرهنگ‌سازی دانست.

 

وی با بیان اینکه نقش و اثرگذاری جوانان هلال‌احمر استان در جامعه بسیار است، گفت: در خصوص پیشگیری از آسیب‌ها شما جوانان می‌توانید کمک بسیاری انجام دهید و خود الگویی عملی برای دیگر جوانان باشید.

 

سرپرست جمعیت هلال‌احمر زنجان نیز به ارائه خلاصه‌ای از عملکرد جمعیت هلال‌احمر شهرستان زنجان در زلزله کرمانشاه پرداخت.

 

وی، طرح آموزش خانوار با آموزش بیش از سه‌هزار خانوار و آموزش 42 هسته روستایی در مدت شش ماه در روستاهای شهرستان زنجان را از جمله عملکرد جمعیت در حوزه آموزش برشمرد.

 

سرپرست جمعیت هلال‌احمر زنجان جمع آوری 152 میلیون تومان کمک‌های نقدی به زلزله‌زدگان کرمانشاه و دو میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی و اعزام تیم‌های مختلف به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به همراه تجهیزات و اقلام مورد نیاز مردم را از جمله اقدامات جمعیت شهرستان زنجان در زلزله کرمانشاه بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: