• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان:

تعادل منابع و هزینه‌های سازمان به هم خورده است


مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: تعادل منابع و هزینه‌های سازمان به هم خورده و هر سال با انباشتی از زیان روبه‌رو است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خدیجه ابراهیم‌خانی در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که تداوم طرح تحول سلامت، نیازمند حمایت‌های بیشتر بودجه‌ای از سازمان بیمه سلامت است، اظهار کرد: در حال حاضر سازمان بیمه سلامت نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است و از جمعیت 40 میلیون نفری تحت پوشش سازمان، حدود 33 میلیون نفر (85 درصد) از جمعیت به شکل رایگان خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

 

این مسئول ادامه داد: متاسفانه بالاترین زیان انباشته شده مربوط به سال 95 بوده و همین موضوع، دلیل اصلی تاخیر در تسویه بدهی‌های سازمان به مراکز طرف قرارداد به شمار می‌رود. این در حالی است که عمده‌ترین منبع بودجه‌ای سازمان بیمه سلامت، منابع عمومی دولت است و این میزان  در لایحه بودجه سال 97 نسبت به سال 96 کاهش پیدا کرده است.

 

وی افزود: پارسال علی‌رغم مساعدت دولت در چاپ و انتشار اوراق اسلامی، با کسری بودجه 4400 میلیارد تومانی مواجه شدیم و این میزان در پایان امسال به 8500 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت. به همین‌خاطر اگر در بودجه سال 97 به این مقادیر توجه نشود، امکان ایجاد تعهد جدید در سال آتی را به مخاطره خواهد انداخت.

 

ابراهیم‌خانی با تاکید بر این‌که تداوم طرح تحول سلامت نیاز به حمایت‌های بیشتر بودجه‌ای از سازمان بیمه سلامت دارد، افزود: استان زنجان در طول سال‌های گذشته با رشد چشم‌گیر موسسات دولتی و خصوصی مواجه بوده است و این مسئله با توجه به کسری بودجه‌ای که با آن مواجه هستیم، امکان بستن قرارداد جدید با مراکز خصوصی را دچار مشکل خواهد کرد.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان خاطرنشان کرد: طی امسال در مراکز دولتی نیز بیمارستان الغدیر ابهر در شهریورماه، مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولیعصر در اردیبهشت‌ماه و کلینیک ویژه شفیعیه تا پایان سال افتتاح خواهد شد که به موازات افزایش تخت‌های بیمارستانی معمولی و ویژه، تاثیر به‌سزایی در هزینه‌های اداره کل دارد و منجر به تعویق پرداخت بدهی‌های بیمه به دانشگاه علوم‌پزشکی خواهد شد.

 

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر حدود 60 درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، افزود: فقط صندوق کارمندی از تراز مثبت درآمد به هزینه برخوردار است و بقیه صندوق‌ها با تراز منفی بین 15 هزار تا 30 هزار تومانی به ازای هر نفر مواجه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: