• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-1584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

ضعف ساختار مدیریتی، دلیل عمده عدم توسعه است


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: ضعف ساختار مدیریتی، دلیل عمده عدم توسعه است.

 

شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ردیف‌های متفرقه در لایحه بودجه با ابعاد و اهداف مختلف تدوین می‌شود که از ۳۳۷ ردیف متفرقه تعریف شده لایحه بودجه سال‌های قبل، ۱۹۹ ردیف یا حذف شدند و یا در ردیف‌های اصلی خود قرار گرفتند که این مهم در بهینه‌سازی تزریق منابع تاثیر مثبت خواهد داشت.

 

این مسئول، شفافیت در لایحه بودجه سال ۹۷ را یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لایحه بودجه دانست و گفت: دولت دوازدهم بعد از تدوین لایحه بودجه نسبت به انتشار عمومی آن اقدام کرد و به صورت شفاف وضعیت بودجه‌ای کل کشور را برای مردم ارائه کرد که این مهم در راستای آگاه‌سازی مردم نقش به‌سزایی دارد.

 

وی افزود: همه دولت‌ها به دنبال آن بودند که برای عبور از بودجه‌ریزی سنتی به سمت بودجه‌ریزی عملیاتی حرکت کند که دولت دوازدهم با لایحه بودجه سال ۹۷، وارد بودجه‌ریزی عملیاتی شده که در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید مطابق با این ساختار بودجه‌ریزی، برنامه‌ریزی برای منابع خود داشته باشند.

 

طهماسبی با اشاره به اینکه مشکل مهم در توسعه استان‌ها و کشور میزان منابع موجود نیست، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل منابع در اختیار استان‌ها و یا دستگاه‌ها نیست، بلکه در برخی از مقاطع زمانی منابع بسیار خوبی در کشور وجود داشته که موجب توسعه نشده و اعتقاد داریم ضعف ساختار مدیریتی عمده دلیل عدم توسعه بوده و دغدغه اصلی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان این موضوع است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، در رابطه با وضعیت اعتبارات استان زنجان در لایحه بودجه سال آتی، یادآور شد: سهم جمعیتی و مساحت استان ۱.۳ درصد کشور بوده و منابع تعریفی برای استان در لایحه بودجه سال آینده ۱.۶ درصد کشور است که نشان از شرایط مناسب استان در بخش تدوین بودجه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: