• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-687-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

تا تیرماه سال آینده محقق می‌شود؛

بهره‌برداری از 10 اقامت‌گاه بوم‌گردی در ابهر


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان از بهره‌برداری 10 اقامت‌گاه بوم‌گردی تا تیرماه سال آینده در شهرستان ابهر خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی در نخستین جلسه شهرستانی حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، از بهره‌برداری 10 اقامت‌گاه بوم‌گردی در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: این تعداد اقامت گاه بوم‌گردی قرار است تا تیرماه سال آینده در ابهر به بهره‌برداری برسد.

 

وی با تاکید بر اینکه به جد پیگیری قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق شهری و روستایی، ادامه داد: در همین راستا اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان اقدام به آموزش بیش از 40 راهنمای گرشگری کرده است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه در حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاران می‌توانند هم در بحث صنایع‌دستی و هم گردشگری با سرمایه‌گذاری در روستاها از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده کنند، اظهار کرد: برای نخستین‌بار است که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۱۰ درصد اعتبار برای صنایع‌دستی و ۱۰ درصد نیز برای حوزه گردشگری در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۷۸ نفر صنعت‌گر فعال در این شهرستان داریم که ۲۶۱ نفر از این تعداد بیمه شده‌اند، خاطرنشان کرد: لازمه استفاده از پتانسیل شهرستان ابهر در زمینه صنایع‌دستی، شناسنامه‌دار کردن تولیدات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: