• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-1388-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

سوارکار زنجانی حائز سهمیه المپیک جوانان شد


رئیس هیئت سوارکاری استان، از کسب سهمیه المپیک جوانان توسط ورزشکار زنجانی برای اولین‌بار در تاریخ این رشته ورزشی در استان خبر داد.

 

رحیم حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، از کسب سهمیه المپیک جوانان توسط سوارکار زنجانی برای اولین‌بار در تاریخ این رشته ورزشی در استان خبر داد و افزود: پوریا غفاراوغلی زنجانی در رشته پرش با اسب توانست به این موفقیت بزرگ در تاریخ سوارکاری زنجان دست یابد.

 

وی با اشاره به اینکه رشته‌های ورزشی که مورد حمایت مسئولان و رسانه‌ها قرار می‌گیرند قادرند پله‌های ترقی را با شتاب بیشتری طی کنند، تصریح کرد: این موفقیت بزرگ برای سوارکاری زنجان به منزله سکوی پرتاب جایگاه این رشته مفرح است، به همین خاطر امیدواریم از حمایت‌های مسئولان و رسانه‌ها برای اعتلای جایگاه این رشته ورزشی در استان برخوردار شویم.

 

این فعال ورزشی با یادآوری اینکه در حال حاضر 200 ورزشکار (70 زن و 13 مرد) به صورت رسمی و بیمه شده در این رشته ورزشی فعال هستند، ادامه داد: سوارکاری زنجان هم‌اکنون از وجود 8 باشگاه برخوردار است که همه این باشگاه‌ها توسط بخش خصوصی اداره می‌شود، این در حالی است که قرار است طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال دو باشگاه سوارکاری نیز به این تعداد در استان اضافه شود.

 

رئیس هیئت سوارکاری استان زنجان با اشاره به اینکه سوارکاری جزو رشته‌هایی است که هنوز آن‌طور که باید در استان شناخته شده نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به موفقیت‌هایی که این رشته ورزشی در سال‌های اخیر به دست آورده و اهمیتی که فراگیری این رشته دارد، امیدواریم بتوانیم از حمایت رسانه‌ها برخوردار شده و موفقیت‌های امروز هیئت به جرقه‌های زودگذر تبدیل نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: