• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

آموزش‌های مهارتی، حلقه مفقوده بازار کار


رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران سمیه خرم‌دره گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل بیکاری فقدان آموزش‌های مهارتی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مینا عرب‌خانی در جریان بازدید مسئولان دانشگاه مینو از مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران سمیه خرم‌دره با تاکید بر ضرورت ادامه تعامل و همکاری‌های بین دانشگاه و مراکز فنی و حرفه‌ای، تصریح کرد: متاسفانه علی‌رغم وجود افراد تحصیل کرده و متخصص در سطوح گوناگون مدیریتی هنوز با مشکل کارآفرینی و اشتغال در کشور روبه‌رو هستیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از حلقه‌های مفقوده ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان و افراد بیکار فقدان آموزش‌های کاربردی و مهارتی است، عنوان کرد: ساختارهای اقتصادی و اجتماعی نیز از دیگر دلایل افزایش بیکاری در جامعه هستند.

 

این مسئول با تاکید بر همکاری نهادهای آموزشی برای رفع مشکل، تعامل دانشگاه با مراکز فنی و حرفه‌ای، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف مراکز فنی و حرفه‌ای و دانشگاه‌ها پر کردن خلاهایی است که از شکاف مابین سیستم آموزشی و سیستم اقتصادی، شکل گرفته است.

 

در ادامه این بازدید نیز رئیس دانشگاه مینو خرم‌دره با بیان اینکه امکانات آموزشی و کارگاه‌های مرکز سمیه از امتیازات شهرستان در حوزه مهارت‌آموزی است، اظهارکرد: دانشگاه علمی‌کاربردی با تاکید بر نقش پژوهشی و حمایتی از افراد نخبه و کارآفرین همکاری گسترده خود را با مرکز سمیه در اولویت قرار خواهد داد تا موجبات شکوفایی و رشد و توسعه روزافزون این شهرستان را فراهم آورد.

 

مهدی فندختی با اشاره به امکانات دانشگاه و برنامه‌های آموزشی آن استفاده از ظرفیت‌های این دو نهاد آموزشی را ضرورتی انکارناپذیر عنوان کرد و افزود: باید در نظر داشت که زیرساخت‌های قابل توجهی در شهرستان جهت توسعه کمی و کیفی اقتصادی و صنفی وجود دارد که جهت‌گیری‌های نوین آموزشی را می‌طلبد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: