• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1385-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

انسان انقلابی و مبارز باید همیشه آگاه و آماده باشد


امام جمعه زنجان تاکید کرد: انسان انقلابی و مبارز باید همیشه آگاه و آماده باشد، زیرا دشمن همیشه بیدار بوده و در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی و اصل نظام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، با اشاره به سالروز وفات حضرت فاطمه معصومه (س)، اظهار کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) بزرگ‌ترین مقام شفاعت را دارند که در زیارت‌نامه ایشان نیز قید شده است.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی به دلیل ویژگی‌های مختلف، دارای جایگاه مهمی است، زیرا تفکر مستقلی در آن زمان در دنیا مبنی بر «نه شرقی، نه غربی» را طنین‌انداز کرد، به همین خاطر گروهک‌های مختلف، جنگ مسلح را ایجاد کردند.

 

خطیب نمازجمعه زنجان ادامه داد: دشمن با به‌راه انداختن کودتا‌های مختلف و جنگ هشت ساله، سعی در ضربه زدن به انقلاب بود که همگی با عنایت خداوند و با وجود مقام معظم رهبری و ملت ایران، خنثی شد.

 

وی تصریح کرد: در سال ۷۸ و ۸۸، دشمن فتنه‌ای ایجاد کرد که با عنایت خداوند، درایت مقام معظم رهبری و بصیریت مردم، خنثی و شکست خورد.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: دشمن با دروغ و توطئه در جهت ساقط کردن انقلاب اسلامی برآمد و در سال ۸۸ فتنه‌‌ای را ایجاد کرد که ملت ایران با بصیریت وارد صحنه شدند، دشمن در این فتنه، با سه موضوع توهین به مقدسات در روز عاشورا، توهین به رهبری و اصل نظام وارد میدان شد اما با حضور بابصیرت مردم ایران در صحنه در حمایت از رهبری و نظام مواجه شد.

 

امام جمعه زنجان گفت: در حماسه ۹ دی ملت ایران نسبت به پاسخ‌گویی به کسانی که به مقدس‌ترین موضوع مسلمین یعنی عاشورای حسینی توهین شده بود، به پا خاستند و با دشمن‌شناسی به‌موقع، توطئه دشمنان را باطل کردند.

 

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: انسان انقلابی و مبارز باید آگاه و آماده باشد، زیرا دشمن همیشه بیدار بوده و در صدد ضربه زدن به انقلاب و اصل نظام است؛ دشمن اقرار کرده که می‌خواهد ایران را از نقشه جهان حذف کند.

 

وی تصریح کرد: روز دوشنبه آعاز سال جدید میلادی است که این روز را به مسیحیان تبریک می‌گوییم و ما اعتقاد و احترام به حضرت عیسی مسیح (ع) داریم.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: ۱۳ دی‌ماه ۱۳۶۷ سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام راحل به گورباچف است، نامه‌ای توحیدی به ملت‌ها که آنان را به معنویات و خداوند دعوت می‌کرد، زیرا امام راحل اعتقاد داشتند نه تفکر مادی سوسیالیستی و نه تفکر سرمایه‌داری غربی، نمی‌تواند بشریت را نجات دهد.

 

وی یادآور شد: روز چهارشنبه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سخنان مهمی را ابراز داشتند. ایشان همچنین به اهمیت حماسه ۹ دی اشاره کردند که نشان از بصیریت ملت ایران را دارد که همواره باید بیدار و هوشیار بود، زیرا دشمن همواره بیدار و در صدد نابودی اصل نظام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: