• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2691-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان:

توجه به درآمدهای پایدار، راه‌حل برون رفت از مشکلات اقتصادی است


سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان تاکید کرد: توجه به درآمدهای پایدار، راه‌حل برون رفت از مشکلات اقتصادی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی فرمانداری شهرستان زنجان، بهروز مهدوی در همایش دهیاران و شوراهای اسلامی بخش قره‌پشتلو، گفت: اجرای اصل قانونی شوراها از برکات انقلاب و نظام اسلامی است و اصل و هدف، احترام به رای مردم و خدمت به آن‌ها است.

 

وی بر لزوم پای‌بندی همه مسئولان بر سوگند خدمت به مردم، امانت‌داری، قانون‌مداری، رعایت عدالت و انصاف، صرفه و صلاح مردم و تلاش برای پیشرفت و توسعه جامعه تاکید کرد و با بیان اینکه نباید اختلاف‌ها مانع پیشرفت و تسریع امور شود، از همه دهیاران و شوراها خواست تا با تمام ظرفیت‌های قانونی به پیشرفت روستاها کمک کنند و با مسئولان در جهت توسعه و آبادانی روستاها همکاری داشته باشند.

 

مهدوی در ادامه با بیان اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و نباید پس از گذشت چهل سال، ضعف در مدیریت مانع پیشرفت کشور شود، پیشرفت کشور را در بخش امنیت مطلوب توصیف کرد و آن را مرهون رشادت‌ها و ایثار شهدا، قوای نظامی، حضور مردم و رهبری رهبر فرزانه انقلاب دانست.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان، مشکل اقتصاد را مهم‌ترین مشکل کشور توصیف و دلیل آن را وابستگی کشور در طول سال‌های متمادی به درآمدهای نفتی عنوان کرد.

 

مهدوی، یکی از راه‌حل‌های برون‌رفت از این مشکل را توجه به درآمدهای پایدار و ارزآوری چون کشاورزی، دامداری و معدن و کسب و کارهای نوین ذکر کرد و از شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران خواست تا آموزش تکنولوژی‌های جدید در بخش کشاورزی و دامداری و البته توجه به مسئله کمبود آب، زمینه توسعه در روستاها را فراهم کنند.

 

وی، شوراها و دهیاران‌را بازوان قدرتمند دولت و مردم دانست و تمام دهیاران و شوراهای اسلامی روستا را به افزایش تعامل و همکاری با مردم در همه سطوح توصیه کرد و از همه خواست تا با مشارکت همگانی در مسائل مختلف، زمینه تسریع اجرای پروژه‌های عمرانی را فراهم آورند.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان با تاکید بر مسئله مهم و خطر همیشگی و غیرقابل پیش‌بینی زلزله، از همه دهیاران و شوراها خواست تا توجه به بهسازی مسکن روستایی را از اولویت‌های خود قرار دهند و با پایش تک‌تک خانه‌های روستایی ضمن تشریح خدمات دولت برای بهسازی مسکن روستایی در مورد خطرات موجود در ساختمان‌های مستهلک و ناایمن روستائیان را آگاه سازند.

 

مهدوی ضمن بیان خدمات دولت در مورد بهسازی مسکن روستایی، از اعلام آمادگی بنیاد مسکن شهرستان زنجان خبر داد و از همه دهیاران و بخشداران خواست تا با مجموعه بنیاد مسکن همکاری کامل داشته باشند.

 

گفتنی است، سرپرست فرمانداری شهرستان زنجان در این سفر و در ابتدای ورود به شهر همراه با مردم و مسئولان به گلزار شهدای شهر و شهدای گمنام رفت و سپس از چندین طرح و پروژه در حال اجرای بخش بازدید و از نزدیک از اجرای پروژه‌های مرکز درمانی، آب‌رسانی شهر ارمغانخانه و راه اتصال بخش قره‌پشتلو به محور سرچم -اردبیل دیدن کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: