• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

«سقوط» نقد می‌شود


مسئول انجمن ادبی اشراق زنجان از برگزاری جلسه نقد کتاب در انجمن ادبی اشراق خبر داد و گفت: این هفته جلسه نقد به کتاب «سقوط» اثر آلبر کامو اختصاص دارد.

 

سلمان کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کتاب «سقوط» نوشته آلبر کامو، نویسنده مشهور فرانسه در جلسه این هفته نقد کتاب انجمن ادبی اشراق زنجان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

 

وی افزود: کتاب «سقوط» در هفته نوزدهم نقد کتاب این انجمن یکشنبه، دهم دی‌ماه برگزار می‌شود.

 

کریمی تصریح کرد: دی‌ماه امسال، ادبیات فرانسه مورد بررسی قرار می‌گیرد و در هفته گذشته نیز کتاب «مردی با کبوتر» نوشته رومن گاری مورد نقد قرا گرفت.

 

این مسئول افزود: 17 دی‌ماه کتاب «مرگ آرام» نوشته سیمون دوبووار و پس از آن 24 دی‌ماه کتاب «دیوار» نوشته ژان پل سارتر نقد و بررسی خواهد شد.

 

وی در ادامه گفت: جلسات هر هفته یک کتاب انجمن ادبی اشراق زنجان، یکشنبه هر هفته از ساعت 16 تا 18 عصر در محل فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان، طبقه دوم، کلاس کارگاه شعر دایر بوده و شرکت برای عموم آزاد است.

 

کریمی تصریح کرد: کتاب «سقوط» رمان فلسفی آلبر کامو است که برای اولین بار در سال 1956 انتشار یافت و آخرین اثر داستانی کامل این نویسنده محسوب می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: محل وقوع داستان سقوط در شهر آمستردام است. این رمان از مجموعه‌هایی از تک گویی‌های نمایشی تشکیل شده که جریان زندگی ژان باتست کلمانس به روایت خودش است. در این داستان وی که خود را قاضی توبه کار نام نهاده داستان زندگی‌اش را برای یک غریبه که در واقع خواننده کتاب است به صورت اعتراف‌گونه تعریف می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: