• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-2791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره سوادآموزی شهرستان ابهر:

باسوادی در ابهر به 99 درصد رسید


رئیس اداره سوادآموزی شهرستان ابهر گفت: میزان باسوادی در این شهرستان امسال با یک درصد رشد نسبت به سال قبل به 99 درصد رسید.

 

سعید امیرلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بر اساس آمار ابهر یکی از شهرستان‌های با نرخ بالای باسوادی در استان است و در حال حاضر 150 نفر در ابهر در دوره انتقال، 70 نفر در دوره تحکیم و 170 نفر هم در دوره سوادآموزی مشغول به تحصیل هستند.

 

رئیس اداره سوادآموزی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه گروه هدف سوادآموزی افراد 10 تا 49 سال هستند، تصریح کرد: 99 درصد از جمعیت شهرستان با سواد هستند و برای یک درصد باقی مانده منتظر دریافت نتایج سرشماری هستیم تا پس از تطبیق آمار و با بررسی‌های لازم نسبت به شناسایی آن‌ها اقدام شود.

 

امیرلو با بیان اینکه امیدواریم در کمتر از دو سال آینده بی‌سوادی را در ابهر بی‌سوادی را ریشه‌کن کنیم، خاطرنشان کرد: افراد بی‌سواد پراکنده هستند و یافتن آنها کار دشواری است و برای یافتن و ایجاد زمینه همکاری با اداره سوادآموزی، علاوه بر بررسی‌های میدانی نیازمند یاری همه مسئولان هستیم.

 

رئیس اداره سوادآموزی شهرستان ابهر گفت: علاوه بر دوره‌های سوادآموزی، برگزاری دوره‌های مهارتی هم برای سوادآموزان در دستور کار قرار دارد که از آن جمله مهارت‌های شغلی و زندگی، آموزش خانواده، برقراری ارتباط موثر با دیگران، بهداشت فردی و عمومی، مسئولیت‌پذیری و پاسخ‌گویی، فرهنگ استفاده از فضای مجازی و محیط زیست، اهمیت استفاده از آب، حقوق و تکالیف اجتماعی و شهروندی را می‌توان نام برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: