• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی سپاه پاسداران:

شیوه اعتراض‌ها باید منطقی باشد


معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شیوه اعتراض‌ها باید منطقی باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار رسول سنایی‌راد شامگاه دیروز در مراسم گرامی‌داشت حماسه ۹ دی، روز بصیرت و میثاق مردم با رهبری که در حسینیه اعظم زنجان برگزار شد، افزود: این روزها شاهد اعتراض‌هایی نسبت به وضعیت معیشتی و اقتصادی هستیم که باید شیوه اعتراض‌ها منطقی باشد و این در حالی ا‌ست که در برخی از این تجمع‌ها، شعارهای ساختارشکنانه سر داده می‌شود که از آن بوی سلطنت‌طلبی با پیوند آل‌سعود می‌آید و باید هوشیار باشیم.

 

وی اظهار کرد: حماسه ۹ دی، خروجی بصیرت‌افزایی مقام معظم رهبری بود که معظم‌له راهبرد جذب حداکثری و دفع حداقلی را عنوان کردند که در روز ۹ دی سال 88 این مهم به ثمر نشست.

 

این مسئول تصریح کرد: تعداد جمعیتی که در حماسه روز 9 دی سال ۸۸ در تهران به خیابان‌ها آمده بوند، از تعداد آراء به هر کدام از نامزدها بیشتر بود؛ مقام معظم رهبری پی به این موضوع بردند که یک طرح آمریکایی‌ و طمع بیگانه به انقلاب در این جریات دنبال می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها حدود ۲۰ سال زمان برای طراحی نقشه‌های مختلف جهت ضربه زدن به نظام و نابودی انقلاب اسلامی صرف کردند تا بتوانند آنچه را که در جنگ نظامی نمی‌توانستند علیه ایران اجرا کنند به صورت جنگ‌نرم به اجرا بگذارند.

 

سنایی‌راد یادآور شد: در سال ۶۸ آمریکایی‌ها به یک جمع‌بندی رسیدند که اگر جنگ تکرار شود، توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران ارتقا پیدا خواهد کرد، حماقتی که با تهدیدات نظامی علیه ایران به‌کار گرفتند که در نهایت به توان بازدارندگی پس از جنگ رسیدیم؛ توان بازدارندگی موقعیتی است که مهاجم را از فکر حمله به ما منصرف می‌کند که این توفیقاتی بوده است که مجاهدین زمان جنگ، پس از جنگ (هشت سال دفاع‌مقدس) دنبال کردند که می‌توان به افرادی چون شهید تهرانی‌مقدم اشاره کرد.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۱ و در زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش به بهانه عملی کردن برخی از نقشه‌های‌شان که هدف اصلی این نقشه‌ها نیز جمهوری اسلامی ایران بود، به عراق و افغانستان لشکرکشی کردند اما در هر دو مورد سیلی محکمی خوردند که در ادامه جنگ نیابتی خود با اسرائیل را علیه حزب‌الله در منطقه آغاز کردند که در آن نیز با شکست مواجه شدند.

 

این مسئول در ادامه گفت: جنگ ۳۳ روزه اسرائیل و آمریکا با حزب‌الله حامل این پیام برای آمریکایی‌ها بود که نمی‌توانند با تهدید نظامی علیه ایران قد علم کنند، پس در نتیجه به این فکر افتادند تا ایده بر آمده از جنگ سرد که منجر به فروپاشی شوروی سابق شد را علیه جمهوری اسلامی ایران اجرا کنند.

 

سنایی‌راد یادآور شد: آمریکایی‌ها این ایده را تحت عنوان انقلاب‌های رنگی در برخی از کشورهای مختلف اجرا کردند که نتیجه مثبت داده بود که در نهایت در سال 88 با قدرت‌طلبی برخی از خواص این موقعیت را برای آن‌ها در ایران فراهم کرد.


معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در انقلاب‌های رنگی رمز آشوب تقلب است، هنوز در انتخابات سال ۸۸ آرا در حال شمارش بود که یکی از نامزدهای انتخاباتی خود را پیروز انتخابات عنوان و فراخوان برای برپایی جشن صادر کرد.

 

سنایی‌راد‌ یادآور شد: فردای روز برگزاری انتخابات، عده کثیری از افراد به خیابان‌ها آمدند که این اقدام طمع بیگانان را برانگیخت، درنتیجه آمریکایی‌ها اعلام کردند که این روند نباید متوقف شود.

 

وی تصریح کرد: دشمن به دنبال پیاده‌سازی نقشه ماکت انقلاب بر علیه انقلاب بود؛ در نتیجه فتنه‌گران در خیابان‌ها شعار «الله‌اکبر» سر می‌دادند و کشته‌ها را شهید اعلام می‌کردند و اصرار داشتند که تعداد کشته‌ها را به ۷۲ نفر که عدد مقدس برای شهدای کربلا بود برسانند. آن‌ها در صدد فریب مردم بودند که در ادامه و در این برهه زمانی، سفارت انگلیس فعال شد و منافقین به میدان آمدند که ۸۶ نفر از دستگیرشدگان آن روزها، سابقه نفاق داشتند، از طرفی فتنه‌گران با برگزاری مراسم‌ ختم دروغین سعی در نشان دادن تعداد بی‌شمار کشته‌‌شدگان در آن روزهای پرالتهاب داشتند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: عنصر فتنه در سال ۸۸ داخلی بود، به ‌طوری ‌که مردم آن عنصر را بخشی از نظام دانسته و به گفته وی باور داشتند، در این زمان مقام معظم رهبری بصیرت‌افزایی و بردباری پیشه کردند و هشت ماه صبوری داشتند تا چهره فتنه‌گران به صورت کامل آشکار شود. آن‌ها به‌دنبال ابطال انتخابات بودند و حتی به بازشماری آرا راضی نبودند که در این هنگام مقام معظم رهبری از رای مردم دفاع کردند.

 

وی تصریح کرد: نگاه بلند امام راحل و مقام معظم رهبری، حفظ افراد در درون نظام است که متاسفانه عده‌ای از این نجابت نظام و رهبری سوء استفاده می‌کنند که در فتته ۸۸ این سوء استفاده مشهود بود. دشمن در آن سال طمع کرد که ایران استعداد انقلاب رنگی دارد، اما پی به تفاوت ایران با کشورهایی که انقلاب رنگی در آن نیز رخ داده، نبرده بود که آن نقش انکارناپذیر و قدرتمند ولایت‌فقیه بود.

 

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: در روز ۹ دی با حضور عاشورایی ملت ایران در میدان، دشمن فهمید که نظام جمهوری اسلامی پشتوانه‌ای محکم به نام ولایت‌فقیه و ملت دارد که با این دو، در روز ۹ دی، فتنه شکسته شد.

 

این مسئول ادامه داد: امروز دشمن پس از شکست داعش در منطقه، سیلی محکمی خورده‌ است که بی‌تردید درصدد جبران است؛ این روزها شاهد اعتراضاتی به وضعیت معیشتی و اقتصادی هستیم که باید شیوه اعتراض‌ها منطقی باشد و این در حالی ا‌ست که در برخی از این تجمع‌ها، شعارهای ساختارشکنانه سر داده می‌شود که از آن بوی سلطنت‌طلبی با پیوند آل‌سعود می‌آید و باید هوشیار باشیم.

 

سنایی‌راد خاطرنشان کرد: امروز دلخوری‌هایی در موضوعات اقتصادی وجود دارد، اما شیوه اعتراض‌ها باید منطقی باشد که در این زمان وقتی مشاهده می‌شود ضدانقلاب به میدان می‌آید و رئیس‌جمهور آمریکا ـ که همه مردم ایران را تروریست می‌نامید ـ ولی امروز از این اعتراضات ابراز خرسندی و حمایت می‌کند، لذا باید حواس برخی‌ها جمع باشد.


وی یادآور شد: یکی دیگر از زمینه‌های قدرت‌طلبی، اقدام برخی از خواص است که برای بازگشت به قدرت، امروز به همه قوا حمله می‌کنند، بست‌نشینی می‌کنند و این در حالی است که بست‌نشینی ضدیت آشکار با نظام را نشان می‌دهد و اینگونه رفتار زمینه ایجاد طمع در بیگانان و ضد انقلاب‌ها می‌شود. به فرموده مقام معظم رهبری، ملاک حال فعلی افراد است نه پیشینه آنان. گلامند هستیم از افرادی که چنگ به صورت نظام می‌زنند، افرادی که اعتبارشان برآمده از نظام است. امثالی چون شهید حججی‌ها با اخلاص و باورشان تولید اعتبار برای نظام بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: