• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1886-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در زنجان:

شرکت‌های دانش‌بنیان موجب پیشرفت دانش و ایجاد اشتغال می‌شوند


مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان در زنجان اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان؛ موجب پیشرفت دانش و ایجاد اشتغال می‌شوند.

 

اکبر حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه از نظر قانونی و آیین‌نامه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت زیادی دارند، گفت: ایده تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان ایده خوبی است و جامعه امروز نیازمند این گونه طرح‌ها است و در کل دنیا نیز شرکت‌های دانش‌بنیان نظیر اپل همه توسعه‌شان به خاطر دانش‌بنیان بودن آن‌ها است.

 

وی ادامه داد: این شرکت‌های بزرگ در سطح دنیا دارای مراکز تحقیقات و توسعه مستقل هستند که این مراکز به طور مستقل دانش روز را نیازسنجی می‌کنند و خلاءهای موجود را می‌سنجند و مطابق با آن اقدام می‌کنند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: وجود این شرکت‌ها در کشور نیز موجب پیشرفت دانش و در کنار آن ایجاد اشتغال می‌شود و در کشورهای پیشرفته سهم عمده‌ای از مدیریت و اداره این شرکت‌ها را افراد تحصیل کرده و نخبگان تشکیل می‌دهند.

 

حسنی با اشاره به اینکه در کشور ما نیز شرکت‌های دانش‌بنیان در حال گسترش هستند، گفت: این شرکت‌ها از حمایت خوبی برخوردار هستند ولی از نظر اجرایی هنوز جای کار وجود دارد و وقتی یک نفر ایده‌ای دارد باید بروکراسی اداری طویلی را طی کند تا شرکت خود را به ثبت برساند.

 

مدیرعامل شرکت زیست نهاده پویا گفت: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی کشورها زمانی که برای ثبت یک شرکت صرف می‌شود، است که در کشوری نظیر کره‌جنوبی تنها یک ساعت صرف ثبت شرکت می‌شود و اما در ایران برای ثبت شرکت در حدود دو ماه بروکراسی اداری برای ثبت شرکت زمان لازم است که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

 

وی افزود‌: در برخی موارد نیز فرد با داشتن ضابطه و روابط شرکت خود را به عنوان شرکت دانش‌بنیان ثبت می‌کند که هیچ دانشی در آن تولید نمی‌شود ضمن اینکه هیچ نظارتی پس از ثبت شرکت بر روی شرکتها وجود ندارد.

 

حسنی خاطرنشان کرد: همچنین وجود برخی از ضوابط در ادارات و سازمان‌ها کار را برای ارائه محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان سخت می‌کند؛ چرا که مدعی هستند که برخی از محصولات این شرکت‌ها در چارت سازمانی آن‌ها تعریف نشده است.

 

عضو هئیت علمی دانشگاه زنجان افزود: شرکت زیست نهاده پویا، یک شرکت تولید نهاده کشاورزی است که متناسب با خاک‌های آهکی دو طرح را طراحی و تولید می‌کند که یکی از این تولیدات کمپلکس آلی آهن - هیومیک است که یک محصولی است که نمونه خارجی ندارد و با محیط زیست سازگار است. همچنین محصول دیگر این شرکت نوعی اصلاح کننده آلی برای اصلاح PH  آب آبیاری است که با نام اسید گیاهی عرضه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: