• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

توجه ویژه به تولید و اشتغال؛ ویژگی لایحه بودجه 97


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: توجه ویژه به تولید و اشتغال از ویژگی‌های لایحه بودجه سال 97 است.


شهرام طهماسبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: دو هدف در لایحه بودجه سال 97 مورد توجه قرار گرفته، دو هدف عمده‌ای که یکی از آن‌ها در دهه‌های  قبل جزو اهداف جامانده محسوب می‌شود که یکی از این اهداف، ایجاد اشتغال است و از آنجایی که تولید شعار سال بوده و تولید در حال حاضر به عنوان ارکان نظام‌های مدیریتی شناخته شده است.


این مسئول ادامه داد: دولت تلاش کرده بحث اشتغال و تولید را که به دغدغه اجتماعی و عمومی برای همه تبدیل شده است، را فعال و مشکلات موجود در آن را مرتفع کند به طوری که در این حوزه جامعه به سه بخش  با توجه به ویژگی‌های ساختاری تقسیم شده که با توجه به ویژگی‌های هربخش منابع به این بخش‌ها تزریق خواهد شد.


وی با اشاره به گروه‌های تقسیم شده در بخش اشتغال، افزود: یک گروه را روستاییان و عشایر تشکیل می‌دهد که نوع کار و اشتغالی که برای این بخش باید تبیین شود، متفاوت است، برای همین دولت رویکرد متافوتی برای این بخش دارد و هدف‌گذاری‌هایی را نیز انجام داده است.


طهماسبی در رابطه با موضوع اشتغال در لایحه بودجه 97 کشور خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در سه محور اشتغال فراگیر، اشتغال روستایی و اشتغال حمایتی حدود 980 هزار شغل در کشور ایجاد شود که در این زمینه باید منابع مورد نیاز از محل تسهیلات بانکی، صندوق توسعه ملی و ... تامین شود.


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: یکی دیگر از اهدافی که دولت به دنبال آن است بحث افزایش حاصل‌های انرژی است که تاکید دولت بیشتر بر روی افزایش قیمت بنزین و گازوئیل است که اگر این اتفاق بیافتد چیزی در حدود 17.4 هزار میلیارد تومان، منابع جدید ایجاد می‌شود.


وی تصریح کرد: منابع حاصل می‌تواند به بخش اشتغال تزریق شود و در مجموع می‌توان اظهار کرد که رویکرد دولت بر این است که منابعی در حدود 75 هزار میلیارد تومان را برای بخش اشتغال تعریف کرده و این در حالی است که 60 هزار میلیارد تومان برای بخش اشتغال در سال گذشته منابع تعریف شده است.


این مسئول اظهار کرد: اولين بودجه دولت دوازدهم از نظر ساختارى، بودجه متفاوتى نسبت به سال‌هاى گذشته است، به طوری که بودجه‌ریزی عملیاتی جایگزین بودجه‌ریزی سنتی شده است که شفافیت، مهم‌ترین ویژگی این بودجه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: