• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1187-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر:

هنر، ابزاری برای تعالی جوامع است


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر گفت: هنر با تکیه بر ساختارهایی که از نگاه زیبایی‌شناختی دارد، می‌تواند ابزاری برای تعالی جوامع می‌تواند باشد.

 

حسن ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: پرداختن به آسیب‌های اجتماعی از زاویه هنر می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در تغییر نگرش‌های اجتماعی و نهایتا تغییر سبک زندگی و بالا بردن کیفیت زندگی مردم در راستای اهداف متعالی جامعه داشته باشد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر تصریح کرد: مسلما فرهنگ هر جامعه‌ای با توجه به سیاست‌‌های کلان خود، نیاز به ساختارهایی از نگاه زیبایی‌شناختی دارد و هنر می‌تواند به عنوان یکی از زیباترین معجزات الهی، بیانگر پاسخ‌های فرهنگی هر اجتماع باشد.

 

ناصری با تاکید بر اینکه یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی، افزایش توان فرهنگی هر جامعه است، خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر در راستای سیاست‌های کلان این حوزه و با هدف ارتقای شاخص‌های فکری فرهنگی و اجتماعی با حمایت از گروه‌های مختلف هنری حداکثر توان خود را به کار می‌بندد.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با بیان اینکه هنرمندان برای به فعلیت رساندن توان خود نیاز به حمایت از سوی دست‌اندرکاران و مسئولان امر دارند، تاکید کرد: همراهی با هنرمندان شهرستان در اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری، علوم قرآنی و برپایی نمایشگاه‌های مختلف کتاب با تخفیفات ویژه را می‌توان از جمله این برنامه‌ها نام برد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: