• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-13214-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان:

نگاه اقتصادی به آب، ضامن صرفه‌جویی است


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: تا زمانی که به آب به‌عنوان یک کالای اقتصادی نگاه نکنیم، در امر صرفه‌جویی موفق نخواهیم بود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا جزءقاسمی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه شرکت آبفای زنجان از بدو تاسیس (30 شهریورماه 70) شهرهای محدودی را شامل 150 هزار نفر تحت پوشش قرار داده بود، افزود: در حال حاضر این شرکت 9 شهر را با جمعیتی بالغ بر 725 هزار نفر تحت پوشش قرار داده که همین امر نیز مسئولیت‌های این شرکت را در قبال مشترکین سنگین‌تر کرده است.

 

وی با یادآوری اینکه این شرکت 68 هزار مشترک خود در گذشته را امروز به 223 هزار مشترک در حوزه آب رسانده که این تعداد با احتساب آحاد، 270 هزاز مشترک در زنجان است، ادامه داد: در حوزه فاضلاب نیز 4 شهر تحت پوشش این شرکت قرار دارد که 2.5 درصد جمعیت استان را تشکیل داده و این میزان نسبت به نرم کشوری پایین است، لذا در تدوین برنامه پنج ساله، در تلاش برای رساندن این تعداد به میانگین کشوری هستیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه تامین آب به دو صورت از آب‌های سطحی و زیرسطحی تامین می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر تامین آب‌شرب زنجان از طریق آب چاه‌ها و نیز از طریق سد تهم صورت می‌گیرد که این میزان در حدود 40 تا 45 درصد است. همچنین این شرکت 70 میلیون مترمکعب آب را امسال استحصال و تصفیه کرده و در اختیار شهروندان قرار داده است.

 

جزءقاسمی با اشاره به اینکه طول شبکه توزیع آب 1622 کیلومتر بوده و این شرکت اقدام به بازسازی 20 کیلومتر شبکه توزیع کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر شهرهای زنجان، ابهر، ماه‌نشان و زرین‌آباد به شبکه فاضلاب متصل هستند که جمعیتی بالغ بر 75 هزار و 700 اشتراک را شامل می‌شوند که در تلاش برای افزایش این میزان و استقبال شهروندان از خدماتی است که شرکت آبفای استان در حوزه فاضلاب ارائه می‌دهد، هستیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان همچنین با بیان اینکه مجموع اعتبارات ملی و استانی این شرکت در سال‌جاری 320 میلیارد ریال است که تا به امروز از این میزان فقط 38 درصد (120 میلیارد ریال) تخصیص پیدا کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه در همه شهرستان‌های استان، طرح‌های قابل توجهی توسط این شرکت در حال اجرا است، افزود: 8 طرح در خدابنده با 2 میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار، 7 طرح در ابهر با 2 میلیارد تومان اعتبار، 7 طرح در زنجان با 3.8 میلیارد تومان اعتبار، 4 طرح در طارم، 4 طرح در ایجرود با 700 میلیون تومان اعتبار، 4 طرح در ماه‌نشان با 1.3 میلیارد تومان اعتبار، یک طرح در سلطانیه با 100 میلیون تومان اعتبار و 3 طرح در خرم‌دره با 680 میلیون تومان اعتبار است.

 

این مسئول در ادامه وضعیت بارندگی‌ها در استان را نامناسب اعلام و خاطرنشان کرد: متاسفانه میزان بارندگی‌ها نسبت به میانگین درازمدت 52.6 درصد کاهش داشته است. همچنین این میزان نسبت به دو سال گذشته 44 درصد کاهش را نشان می‌دهد، به همین خاطر سال آینده به شدت نگران تامین آب‌شرب هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: