• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک هنرمند عکاس:

فضای مجازی، سلیقه تصویری مخاطبان را افزایش داده است


یک هنرمند عکاس گفت: با توجه به حضور تکنولوژی در جوامع امروزی هنر عکاسی، شکل دیگری به خود گرفته است، به ‌طوری ‌که قالب افراد جامعه به دروبین دسترسی دارند و در کنار آن فضای مجازی نیز سلیقه تصویری مخاطبین را افزایش داده است.

 

سیده نیلوفر محمودیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: هر روز شاهد ورود تکنولوژی‌های مختلف در جامعه هستیم عکاسی یکی از هنر مهم در زندگی افراد محسوب می‌شود که از تاریخ و جایگاه قابل توجهی برخوردار است.

 

وی افزود: رشد تکنولوژی تاثیر مستقیمی روی هنر عکاسی گذاشته است، به طوری‌که چند دهه گذشته تعداد محدودی از افراد جامعه دروبین عکاسی در اختیار داشتند و عکاسخانه‌ها، محلی برای گرفتن عکس از افراد تلقی می‌شد ولی امروز این هنر شکل دیگری به خود گرفته است.

 

محمودیان تصریح کرد: گوشی‌های هوشمند تلفن همراه ثمره تکنولوژی در دنیای کنونی محسوب می‌شود که موجب شده افراد گرایش خاصی به عکاسی پیدا کنند و در فضای مجازی عکس‌ها را به اشتراک بگذارند.

 

وی در ادامه گفت: فضای مجازی موجب افزایش سلیقه تصویری مخاطبین شده است از این رو کار هنرمندان عکاس کمی دشوار شده؛ چراکه همواره باید دنبال سوژه‌های جدید باشند و این موضوع باعث بروز خلاقیت‌های مختلف در بین هنرمندان عکاس شده است.

 

محمودیان به مشکلات عکاسان اشاره کرد و افزود: فعالیت در هر حرفه‌‌ای مشکلات خاص خود را به همراه دارد مشکلاتی که هنرمندان عکاس در این حرفه با آن مواجه هستند می‌توان به نداشتن امنیت شغلی، نبود بازار فروش، نبود انجمن مستقل عکاسی در شهر، نبود حمایت مادی و معنوی از هنرمندان عکاس و غیره اشاره کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز هر شخصی که دوربین در اختیار دارد خودش را فتوگراف معرفی می‌کند و این موضوع یکی از آفت‌های مهم در هنر عکاسی محسوب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، سیده نیلوفر محمودیان فعالیت حرفه‌ای خود را در هنر عکاسی از سال 89 شروع کرده است و طی دوران فعالیتش 25 مقام ملی و بین‌المللی را به دست آورده است و آثارش در بیش از 10 نمایشگاه گروهی و انفرادی حضور داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: