• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3191-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش خدابنده:

نرخ باسوادی خدابنده 97 درصد است


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده گفت: نرخ باسوادی در شهرستان خدابنده 97 درصد است.

 

علی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: نرخ باسوادی در بخش مرکزی شهرستان خدابنده برابر با 97 درصد است و یک‌چهارم بی‌سوادان این شهرستان را مردان و سه‌چهارم جمعیت بی‌سوادان را زنان تشکیل می‌دهند.

 

این مسئول ادامه داد: بر اساس تعاریف، بی‌سوادان بازه سنی 10 تا 49 سال را شامل می‌شود و شهرستان خدابنده با هماهنگی دیگر نهادها در امر شناسایی و آموزش بی‌سوادان موفق عمل کرده است.

 

وی در رابطه با مرکز یادگیری، افزود: سال گذشته اولین مرکز یادگیری در این شهرستان دایر شد که به علاوه‌بر سواد، آموزه‌هایی همچون حرفه‌آموزی، فرزندپروری، مبارزه با اعتیاد و ... نیز آموزش داده می‌شود که برای سوادآموزان بسیار موثر است.

 

اسدی خاطرنشان کرد: از طریق بنیاد علوی که وابسته به دفتر مقام معظم رهبری است، کتاب‌های کمک‌آموزشی به ارزش 200 میلیون تومان اهدا شده که در مجموع 40 درصد کتاب‌های اهدا شده به استان به شهرستان خدابنده با توجه به عملکرد موفق این شهرستان در بخش‌هایی مانند کنکور، اهدا شده است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده، یادآور شد: دانش‌آموزان شهرستان خدابنده در سال‌های اخیر در کنکور رتبه‌های مناسبی کسب کردهاند به طوری که در کنکور قبلی 17 دانش‌آموز رتبه زیر 1000 را کسب کردند. همچنین رتبه 6 هنر و 68 تجربی نیز از دانش‌آموزان این شهرستان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: