• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2486-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

برگزاری همایش صنعت اسب در دانشگاه زنجان


رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان، گفت: برگزاری همایش صنعت اسب در دانشگاه زنجان؛ گامی در جهت تحول صنعت اسب استان است.

 

محمدحسین شهیر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه دومین همایش صنعت اسب در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد، گفت: این همایش در 6 اردیبهشت سال 97 به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد.

 

وی ادامه داد: دانشگاه زنجان، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران از جمله برگزارکنندگان این همایش هستند. همچنین این همایش با حمایت جهادکشاورزی، استانداری استان زنجان، سازمان ورزش و جوانان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی و هیئت سوارکاری استان برگزار می‌شود.

 

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان افزود: صنعت اسب در استان یک صنعت نو پا است و به آرامی در حال پا گرفتن است و با توجه به اینکه این صنعت در کشورهای دیگر گردش مالی بالا را ایجاد می‌کند؛ از همین رو سعی کرده‌ایم با برگزاری این همایش گامی را در جهت علمی کار کردن در این زمینه برداریم.

 

شهیر تصریح کرد: این همایش در محورهای متفاوت فنی و تخصصی، فرهنگی و اجتماعی، و اقتصادی و بازرگانی برگزار می‌شود که هر کدام از این محورها خود دارای موضوعاتی هستند که در محورهای فنی و تخصصی موضوعاتی نظیر ذخایر ژنتیکی و اصلاح نژاد، تغذیه و فیزیولوژی اسب و سوارکاری، اسب‌دوانی و صنعت کورس، نگهداری و پرورش اسب، ورزش قهرمانی، قوانین و مقررات، حرکت شناسی و بیومکانیک سوارکار، دوپینگ، قرنطینه و بیماری‌های هشدار دهنده، مدیریت بهداشتی باشگاه‌ها و مراکز پرورش اسب و تولید مثل اسب، تلقیح مصنوعی انتقال جنین و غیره است.

 

وی افزود: محورهای فرهنگی و اجتماعی این جشنواره شامل اسب و اسب‌سواری در اسلام، اسب و اسب‌سواری در هنر، شعر و ادب فارسی، اسب‌های بومی ایران، جایگاه و ابعاد فرهنگی و اجتماعی آن، احکام و قواعد سوارکاری در فقه اسلامی، همگانی کردن ورزش‌های سوارکاری واخلاق ورزش سوارکاری است. همچنین در محورهای اقتصادی و بازرگانی نیز موضوعاتی نظیر واردات و صادرات و توریسم وگردشگری و مدیریت، سازماندهی و باشگاه‌داری، سوارکاری ،صنایع وابسته و اشتغال و تولید منابع مالی پایدار است.

 

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه زنجان افزود: سعی در این داریم که چند سخنران کلیدی از ایران و آمریکا دعوت کنیم تا بتوانیم از بار علمی این اساتید بهره‌مند شویم.

 

شهیر خاطرنشان کرد: در ادامه این همایش سعی خواهیم کرد در پیست اسب‌دوانی سلطانیه با کمک سازمان ورزش و جوانان و فدراسیون سوارکاری یک مسابقه کورس اسب در استان داشته باشیم.

 

وی افزود: امید است با برگزاری این همایش گامی در تحول صنعت اسب استان زنجان برداشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: