• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2785-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

امروز روز تسویه حساب سیاسی نیست


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: امروز روز تسویه حساب سیاسی نیست و کشور بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت، همدلی و انسجام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه شورای معادن استان، با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان دستور کار جلسات را کامل و جامع‌تر در برنامه قرار دهد، اظهار کرد: در تصمیم‌گیری‌های اعضای شورا باید منافع بخش دولتی نیز لحاظ شود؛ چرا که بخش معدن جزو انفال و متعلق به مردم بوده و بیت‌المال محسوب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تصمیم‌گیری شورای معادن استان باید معطوف به مسائل مهم دیگر باشد، افزود: تاثیر تصمیم‌گیری‌های شورا باید در توسعه بخش اشتغال استان، حمایت از تولید و فعالیت بخش خصوصی و تاثیرات زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

استاندار زنجان به واگذاری اختیارات شورای عالی معادن کشور به استان‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: این تفویض اختیار یکی از اقدامات مهم در این بخش محسوب می‌شود که دولت آن را انجام داده تا موجب تسهیل امور و کاهش زمان بررسی و اقدامات اجرایی شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه به مدیریت دپوی پسماند روی در شهرک تخصصی روی اشاره کرد و یادآور شد: تصمیمات مناسب، کم‌هزینه و معقولی برای مدیریت دپوی پسماند روی اتخاذ شده و مسئولان مربوطه برای عملیاتی شدن آن پیگیری و نظارت لازم را داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه پیش از این 15 تا 20 سال برای تعیین تکلیف دپوی پسماندهای فرصت داده شده بود، افزود: مردم به مسئولان فرصت لازم برای تعیین تکلیف این موضوع داده‌اند و امروز باید بر اساس زمان‌بندی انجام شده، نسبت به انجام تعهدات، اقدام شود.

 

درویش‌امیری، نظارت جدی بر انجام تعهدات توسط مدیران مربوطه را خواستار شد و تاکید کرد: بعد از اتمام مهلت تعریف شده، مدیریت استان در کنار مسئولان قضایی و دادستان، تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

 

استاندار زنجان تصریح کرد: تصمیم‌های اتخاذ شده، کاملا منطقی و کم‌هزینه است و برای عملیاتی شدن آن به صورت مستمر نظارت لازم باید صورت گیرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث اخیر در شهرهای استان و کشور اشاره کرد و یادآور شد: مطالبات و مشکلات مردم جامعه، خواسته‌هایی منطقی و واقعی است و حل مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال همواره در دستور کار تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی و دولت قرار دارد.

 

درویش‌امیری با بیان اینکه بسیاری از مطالبات مطرح شده توسط مردم درست و منطقی است، افزود: تمامی مسئولان کشور اعم از قوه مجریه، مقننه، قضایی و سایر بخش‌هایی که در اداره جامعه مسئولیت دارند، باید در جهت حل مشکلات اهتمام ورزیده و تلاش کنند که امید به آینده و نشاط اجتماعی در کشور به ویژه در بین جوانان تقویت شود.

 

استاندار زنجان با اشاره به اینکه اگر گلایه و اعتراضی توسط مردم وجود دارد، باید به صورت منطقی بیان شود، افزود: امروز روز تسویه حساب سیاسی نیست و کشور بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت، همدلی و انسجام است، لذا باید تحت زعامت مقام معظم رهبری فضایی توام با آرامش در جامعه ایجاد شود و تلاش جدی در راستای کاهش مشکلات مردم صورت گیرد.

 

وی، میانگین سنی دستگیرشدگان در حوادث اخیر را عمدتا کمتر از 25 سال عنوان و خاطرنشان کرد: مردم در هر شرایطی می‌توانند برای طرح مطالبات خود اقدام کنند، اما باید مراقب باشند که بیان خواسته‌های‌شان مورد سوء استفاده دشمنان انقلاب و نظام قرار نگیرد و امنیت و آرامش جامعه به مخاطره نیافتد.

 

استاندار زنجان ادامه داد: ضروری است خانواده‌ها نیز مراقبت بیشتری از فرزندان خود کنند تا مورد سوء استفاده افراد و عده‌ای در داخل و خارج از کشور قرار نگیرند.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه اعتراض و بیان مطالبات باید منطقی صورت گیرد، اظهار کرد: ابراز مطالبات و اعتراض‌ها با اغتشاش، بی‌نظمی عمومی و تخریب اموال عمومی و دولتی سازگاری ندارد و باید اعتراض‌ها در مسیر منطقی بیان شوند.

 

استاندار زنجان با تقدیر از عملکرد مجموعه نیروی انتظامی و پلیس در خصوص مواجه و مدیریت حوادث اخیر، تاکید کرد: پلیس با اقتدار از هرج و مرج و اغتشاش در سطح شهرها جلوگیری نمود و نظم اجتماعی و امنیت عمومی را حفظ کرد.

 

وی با بیان اینکه مشکلات کشور مربوط به چهار یا پنج سال اخیر نیست، افزود: مشکلات کشور از گذشته انباشه شده و مطالبات مردم امروز سر باز زده است که مسئولان کشور در هر بخشی وظیفه دارند به کمک مردم بیایند و مشکلات جامعه را کاهش دهند.

 

درویش‌امیری همچنین از حضور مردم انقلابی زنجان در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی طی حوادث روزهای گذشته تقدیر کرد و کشور و استان را نیازمند همدلی، وحدت و انسجام بیشتر برای خنثی شدن توطئه‌های دشمنان دانست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: