• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم خرم‌دره، ابهر و سلطانیه در خانه ملت:

پایه‌ها و زیرساخت‌های هر کشور مدیون آموزش و پرورش است


نماینده مردم خرم‌دره، ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: پایه‌های کشور و زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی آن مدیون آموزش و پرورش و معلمان است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد عزیزی در حاشیه بازدید سرزده از اداره آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره، با ارج نهادن به مقام معلم، عنوان کرد: ارزش والای معلمان در هر جامعه‌ای ستودنی است.

 

وی ضمن اینکه گزارشی از روند بررسی بودجه در مجلس ارائه کرد، ادامه داد: نمایندگان مجلس برای رفع موانع و کمبودها و به نتیجه رساندن پیگیری‌ها، از هیچ کوششی برای مردم این مرز و بوم دریغ نخواهند کرد.

 

نماینده مردم خرم‌دره، ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت توجه به تعلیم و تربیت و متولیان این امر در کشور، اظهار کرد: در عمل باید به این دیدگاه برسیم که پایه‌های کشور و زیرساخت‌های فرهنگی و اجتماعی آن مدیون آموزش و پرورش و معلمین است.

 

در ادامه این جلسه نیز مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با اشاره به مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش، اظهار کرد: از جمله مهم‌ترین این مشکلات می‌توان به مسائل کمبود اعتبارات در حوزه پرورشی، آموزشی، تربیت‌بدنی و عمرانی، کمبود نیروی انسانی و فرسوده بودن برخی از مدارس شهرستان اشاره کرد.

 

لعیا جعفری با بیان اینکه امروز آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد اجتماعی که وظیفه تعلیم و تربیت افراد جامعه را برعهده دارد از سوی آحاد جامعه اعم از مردم، مسئولان و اندیشمندان مورد توجه و تاکید قرار گرفته است، افزود: همگی بر این باور هستند که رشد و توسعه یک کشور به پرورش انسان‌های آگاه و برخوردار از مسئولیت بستگی دارد، بنابراین نقش آموزش و پرورش در ساختن انسان‌های آگاه و پویا بر هیچ صاحب نظری پوشیده نیست و همگی بر تاثیر بی‌بدیل آموزش و پرورش اتفاق نظر دارند.

 

وی تاکید کرد: کشورهای پیشرفته با پی بردن به اهمیت نقش سواد و آموزش در امر توسعه، سرمایه‌گذاری هنگفتی کرده‌اند و توجه ویژه‌ای به آن مبذول داشته‌اند، چون اعتقاد راسخی دارند که منشا همه اختراعات و اکتشافات و پیشرفت‌های اقتصادی اجتماعی را علم و پژوهش و در یک کلام آموزش و پرورش برعهده دارد و به سامان می‌رساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: