• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

تنبیه‌ بدنی؛ تهدیدی برای سلامت روان و دلزدگی از مدرسه


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: تنبیه بدنی دانش‌آموزان توسط معلم موجب تهدید سلامت روانی آنها و دلزدگی از مدرسه می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری در جلسه شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه با مدیران متخلف در زمینه تنبیه بدنی دانش‌آموزان برخورد جدی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: بر ‌اساس سیاست‌های آموزش و پرورش باید با دانش‌آموز مدارا کرد و از هرگونه برخورد و تنبیه بدنی با دانش‌آموزان باید جلوگیری شود.

 

وی محیط آموزشی آموزش و پرورش را تربیتی دانست و تصریح کرد: تنبیه دانش‌آموزان در محیط تربیتی معنا ندارد.

 

این مسئول با بیان اینکه در جلسات متعددی به مدیران و معلمان مدارس برای رعایت قوانین آموزشی و پرورشی تذکر داده شده است، عنوان کرد: در شان یک معلم فرهنگی نیست که دانش‌آموزی را مورد تنبیه بدنی قرار دهد.

 

جعفری تصریح کرد: اگر نوع نگاه و برخورد معلم با دانش‌آموزان تحقیرآمیز باشد مطمئنا پس از دریافت گزارش با دبیر متخلف برخورد می‌شود.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره بیان کرد: از نظر مبانی دینی و فرهنگی اسلام تنبیه بدنی یک دانش‌آموز غیرقابل قبول است و در آموزش و پروش نیز از این مسئله جلوگیری می‌شود.

 

جعفری با اشاره به خانواده‌هایی که فرزندان‌شان مورد تنبیه بدنی قرار گرفتند، تاکید کرد: آموزش و پرورش آماده دریافت گزارشات از سوی خانواده‌ها است تا از هرگونه تنبیه بدنی دانش‌آموزان جلوگیری شود.

 

وی تصریح کرد: پس از دریافت شکایت از سوی اولیا در زمینه تنبیه بدنی فرزندان‌شان ابتدا از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان و سپس از طریق حوزه ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات اقدام خواهد شد و فرد خاطی ابتدا به صورت تذکر و سپس اقدام قانونی برخورد خواهد شد.

 

جعفری یادآور شد: خشونت علیه دانش‌آموزان در مدارس اتفاق تلخی است که تاثیری مخرب بر روح و روان و آینده تحصیلی و اجتماعی دانش‌آموزان دارد. از این رو شناسایی دلایل شکل‌گیری این خشونت و پیشگیری از آن در مدارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه خشونت‌های رفتاری و کلامی علیه دانش‌آموزان در مدارس، تاثیرات منفی بسیاری بر روح و روان و آینده تحصیلی کودکان و نوجوانان دارد و حتی می‌تواند سرنوشت آنها را تغییر دهد، افزود: وقتی بچه‌ها رفتار خشونت‌آمیز معلمان را تجربه می‌کنند دچار ترس، خشم و نفرت از مدرسه شده و مدرسه گریز و آموزش گریز می‌شوند که این اتفاق می‌تواند مسیر زندگی آنان را تغییر دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: