• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:

حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان، نیاز امروز جامعه است


رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان اظهار کرد: امروز چاره‌ای جز حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نداریم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی عباسی عصر امروز در آیین افتتاحیه اولین رویداد استارت‌آپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم (مکس) که در مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، گفت: در این رویداد سعی شده از مربیانی استفاده شود که خود وارد عرصه تولید محصول شده و در این زمینه کار کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه عمده دغدغه امروز مردم، مسئله اقتصادی است و این نیازها باید به اشکال مختلف برطرف شود، افزود: امروز در بحث اقتصاد، چاره‌ای جز حرکت به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نداریم و معتقدیم نگاه نرم‌افزاری باید در این زمینه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

عباسی با اشاره به اینکه خیلی از مسئولان، نگاه نرم‌افزاری در مورد مسائل مختلف به‌ویژه مسائل اقتصادی ندارند، خاطرنشان کرد: نگاه نرم‌افزاری باید در جامعه حاکم باشد و لازمه رسیدن به این نوع نگاه، توجه به رویدادهای استارت‌آپی است.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از مسئولان به مباحث کارآفرینی، به عنوان مسائل لوکس و تجملی نگاه می‌کنند، گفت: هنوز به این باور نرسیده‌ایم که این نوع فعالیت‌ها می‌تواند جلوی خیلی از مشکلات اقتصادی را بگیرد.

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به اینکه بومی‌سازی، مقوله‌ای است که باید در زمینه استارت‌آپ‌ها مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: باید در این زمینه بیشتر فعال باشیم، لذا در این رویداد (مکس) به دنبال این هستیم که بخشی از مشکلات کشاورزی استان را بررسی و راه‌حل نهایی برای آن بیابیم.

 

عباسی خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باید در رویدادهای استارت‌آپی مورد توجه قرار گیرد، کار تیمی است و این موضوع که باید فناوری اطلاعات را در حوزه کشاورزی وارد کنیم، مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: در روزهای اخیر قراردادی مابین جهادکشاورزی و انجمن خیریه مهرانه و جهاددانشگاهی زنجان منعقد شده که در قالب این قرارداد به دنبال دسترسی به محصولات سالم کشاورزی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: