• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-3891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی نیروگاه گازی تولید برق در شهرستان طارم


فرماندار طارم از راه‌اندازی نیروگاه گازی تولید برق در شهرستان طارم خبر داد.

 

علی باقری در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شرکت فرایندهای نیروگاهی ایرانیان که در نقاط مختلف کشور نیروگاه‌های خورشیدی و گازی راه‌اندازی می‌کند، قصد دارد در طارم 70 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کند که در این صورت طارم به صادر کننده انرژی برق تبدیل خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: این شرکت هم‌اکنون در صدد ایجاد 16 واحد نیروگاهی در کل کشور است که یکی از این واحدها در طارم راه‌اندازی خواهد شد.

 

باقری با تاکید بر ضرورت اجرای این پروژه در شهرستان طارم، عنوان کرد: فرایند ساخت این نیروگاه در ۱۴ ماه پیش‌بینی شده و در زمان اجرای پروژه برای سی نفر به صورت مستقیم و پانزده نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه این پروژه بعد از اتمام نیز برای پانزده نفر به صورت مستقیم و ده نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌کند، عنوان کرد: امکان راه‌اندازی واحدهای گلخانه‌ای نیز با استفاده از انرژی تولیدی، فراهم شده و فرصت‌های اشتغال دیگری نیز در منطقه ایجاد خواهد کرد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه تامین برق پایدار یک زیر ساخت بسیار مهم برای منطقه محسوب می‌شود، افزود: هم‌اکنون دو پست برق ۶۳ کیلو واتی در شهر چورزق و دهستان گیلوان نیاز امروز شهرستان را برطرف می‌کند ولی طارم یک منطقه روبه رشد است و توسعه پایدار آن در گرو وجود زیرساخت‌های مهم از قبیل برق پایدار است.

 

وی با بیان اینکه سرمایه اجرای این طرح پیش‌بینی و تامین شده است، افزود: اگر این نیروگاه راه‌اندازی شود نه تنها دیگر شاهد ضعف ولتاژ برق در طارم نخواهیم بود بلکه به یک صادر کننده انرژی برق تبدیل خواهیم شد.

 

باقری ادامه داد: به دلیل اینکه دو پست برق شهرستان در شهر چورزق و دهستان گیلوان قرار دارد، نیروگاه تولید برق نیز بایستی در کنار پست‌های برق ایجاد شود. در این راستا فاز اول پروژه در شهر چورزق به دلیل داشتن موقعیت مساعدتر اجرا و در فاز بعدی در گیلوان راه‌اندازی خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های موجود در کشور با سوخت فسیلی کار می‌کنند و بهره‌وری کمتر از 30 درصد دارند و 70 درصد انرژی آنان نیز تلف می‌شود، تاکید کرد: به علت مسافت طولانی انتقال برق بخش زیادی از انرژی نیز در حین انتقال از محل تولید تا محل توزیع و مصرف نیز از بین می‌رود.

 

این مسئول گفت: نیروگاه‌های گازی تولید برق به دلیل اینکه در کنار پست‌های برق احداث می‌شوند اتلاف انرژی در آنها اتفاق نمی‌افتد.

 

فرماندار طارم با تاکید بر ضرورت جذب این سرمایه‌گذاری در شهرستان، افزود: این نخستین بار است که یک سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه انجام خواهد گرفت.

 

باقری تسریع در انجام اقداماتی از قبیل تحویل و تسطیح نمودن زمین درخواستی شرکت، ایجاد زیرساخت‌های گاز، آب، راه دسترسی و هرگونه درخواست شرکت جهت تسهیل در راه‌اندازی این نیروگاه را خواستار شد و گفت: تمامی موارد درخواستی شرکت مورد نظر در سطح شهرستان، در مدت زمان اندکی تامین خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: