• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-16814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

از ابتدای اجرای طرح استانداردسازی آسانسورها تاکنون؛

50 آسانسور در استان زنجان پلمب شده است


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای طرح استانداردسازی آسانسورها، تاکنون 50 آسانسور در استان پلمب شده است.


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: استاندارد مقررات ایمنی ساختار و نصب آسانسور، آسانسورهای برقی به شماره استاندارد 6303-1 بر اساس مصوبات نود و هفتمین اجلاس شورای عالی استاندارد در پنجم دی‌ماه 1378 مشمول استاندارد اجباری است.


این مسئول ادامه داد: این استاندارد برای اولین‌بار در یک‌هزار و شصت و چهارمین اجلاس کمیته ملی مورد تجدید نظر قرار گرفته است و لذا همه ارائه‌دهندگان خدمات از اول مردادماه 1394 (برمبنای تاریخ صدور پروانه ساختمان) ملزم به رعایت موارد تجدیدنظر شده هستند.


وی افزود: با توجه به اهمیت ایمنی و سلامت شهروندان، اداره‌کل استاندارد استان زنجان طی سال‌های اخیر با پیگیری‌های مجدانه از دستگاه‌های دولتی، مراکز درمانی، آموزشی، عمومی و ...، درخواست استانداردسازی آسانسورهای مورد بهره‌برداری را داشته است و تاکنون در حدود و 244 مورد از آسانسورهای مراکز موفق به استانداردسازی و اخذ گواهی‌نامه ایمنی آسانسور شده است.


کارگرزاده در رابطه با آسانسورهایی که تاکنون پلمب شده‌اند، خاطرنشان کرد: حدود 50 دستگاه آسانسور مراکزی که اقدامات موثری در زمینه استانداردسازی انجام نداده‌اند نیز پلمب شده است.


مدیرکل استاندارد استان زنجان در رابطه با وضعیت استاندارد بالابرها، یادآور شد: با توجه به اینکه در حال حاضر استاندارد بالابرها مشمول استاندارد اجباری نبوده لذا کنترل و نظارتی در خصوص تولید، عرضه و فروش بالابرها توسط این اداره کل انجام نمی‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: