• جمعه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سردبیر رسانه کارآفرینی اکوسیستم:

درد جامعه امروز ما، درد بی‌تخصصی است


سردبیر رسانه کارآفرینی اکوسیستم اظهار کرد: درد جامعه امروز ما، درد بی‌تخصصی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، توحید قهرمانی در حاشیه اولین رویداد استارت‌آپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم (مکس) با اشاره به ‌اینکه استارت‌آپ‌ها در کشور ما یک نوپا هستند و چند سالی است که بحث آن داغ شده است، گفت: این استارت‌آپ‌ها پیشرفت خوبی تا به امروز داشته‌اند و توانسته‌اند آن فلسفه‌ای را که باید جا بیاندازند.

 

وی ادامه داد: برخلاف آن چیزی که خیلی‌ها فکر می‌کنند استارت‌آپ‌ها نه شغل است و نه چیزی شبیه آن، بلکه استارت‌آپ یک فلسفه بوده و دنبال مدل تجارتی پویا، گسترش‌پذیر و تکرارپذیر است و رشد سریع و عدم قطعیت از ویژگی‌های آن است. تفکر استارت‌آپی بحثی است که باید بیشتر جا بیافتد.

 

قهرمانی خاطرنشان کرد: یک زمانی افراد به دنبال این بودند که کارشناسی ارشدی بگیرند و بروند کارمند یک شرکت بزرگ شوند اما فضای استارت‌آپی باعث شده است که خیلی‌ها به این فکر کنند که باید کارهای بزرگ‌تری انجام داد.

 

سردبیر رسانه کارآفرینی اکوسیستم خاطرنشان کرد: درصد شکست کارهای استارت‌آپی خیلی بالا است و این موضوع باعث می‌شود که افراد فکر نکنند که هر کسی که وارد فضای استارت‌آپی شد، قطعا به پیروزی می‌رسد. ضمن اینکه در کنار افرادی که می‌بینیم، خیلی از این طریق ثروتمند شدند. ما افرادی داریم که از دور رقابت‌ها حذف شدند و می‌دانیم که در این فضا احتمال شکست بالا است اما این طور نیست که هر کسی هم شکست خورد ناامید شود و افراد می‌توانند از این شکست‌ها درس بگیرند و در مرحله بعد از آن بهره ببرند.

 

قهرمانی با بیان اینکه تفکر استارت‌آپی در توسعه فضای کسب و کار نقش تاثیرگذاری داشته است، افزود: معتقدم ما در کشور بیکاری نداریم ولی بی‌تخصصی داریم، لذا این استارت‌آپ‌ها موجب شده است که ما را به این برساند که اگر تخصص داشته باشیم بیکار نیستیم.

 

وی با اشاره به اینکه درد جامعه امروز ما، درد بی‌تخصصی است، افزود: آن‌هایی که تخصص دارند هیچ‌وقت بیکار نمی‌مانند و در زمینه تخصصی خود می‌توانند وارد بازار کار شوند.

 

قهرمانی گفت: کم‌کم افراد دارند به این نتیجه می‌رسند که استارت‌آپ تنها تولید یک اپلیکیشن و وب‌سایت نیست و یک کشاورزی خاص و نوآوری در بحث مواد غذایی و خدمات می‌تواند در قالب استارت‌آپ و طبق علمی که در این زمینه وجود دارد، بالا بیاید.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه استان زنجان یکی از استان‌های که در زمینه کشاورزی مطرح است، گفت: این رویدادها می‌تواند کمک‌رسان افرادی باشد که علمش را دارند ولی تخصص کافی ندارد و باید به آن دست پیدا کنند و ایده خود را به نتیجه برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: