• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3485-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

وحدت و همدلی در سایه اجرای قانون اساسی محقق می‌شود


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: وحدت و همدلی در سایه اجرای قانون اساسی محقق می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در مراسم تودیع و معارفه فرماندار شهرستان زنجان، با بیان اینکه دست‌یابی به اتحاد، وحدت، همدلی، همزبانی و انسجام ملی با تمکین به قانون اساسی محقق می‌شود، افزود: ایجاد وحدت و همدلی در کشور با محوریت رهبر انقلاب و تمکین در برابر قانون امکان‌پذیر است و همه مسئولان کشور در سطوح مختلف باید به اجرای قانون پایبند باشند.

 

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در اوایل پیروزی انقلاب نسبت به تشکیل مجلس خبرگان و تدوین قانون اساسی اقدام کرد تا کشور از همان ابتدا در چارچوب قانون اداره شود.

 

این مسئول با بیان اینکه معمولا کشورها در زمان انقلاب از ابتدا به سمت تدوین قانون اساسی نمی‌روند، افزود: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، تشکیل مجلس خبرگان و تدوین قانون اساسی را در اولویت کشور قرار دادند و به رای گذاشتند تا اداره کشور حول محور قانون اساسی باشد و خواستند به ملت ایران نشان دهدند که همه باید در برابر قانون تمکین کنند.

 

استاندار زنجان، امام راحل را تربیت شده مکتب توحید توصیف کرد و گفت: امام راحل درک عمیقی از گذشته داشتند و به درستی آینده را پیش‌بینی کرده بودند و اداره کشور توحیدی در چارچوب قانون را مورد تاکید قرار دادند و در زمان تدوین قانون اساسی از نظر و مشارکت شخصیت‌های برجسته دانشگاهی، حوزوی و علمی استفاده کردند.

 

وی با اشاره به اینکه اساس خلقت بشر و هدایت خدا در مسیر زندگی انسان‌ها کتاب پیامبر گرامی اسلامی بود، خاطرنشان کرد: مسئولان کشور وظیفه و رسالت بسیار سنگینی برای مدیریت جامعه بر عهده دارند، چرا که جمهوری اسلامی ایران کشوری منتسب به شیعیان امیرالمومنان علی (ع) بوده و باید بسیار نزدیک به فرمایشات امام علی (ع) باشد.

 

استاندار زنجان بر ضرورت اجرای کامل قوانین از سوی مسئولان کشور تاکید کرد و گفت: اگر هر کدام از مسئولان در سطوح مختلف اجرایی، قضایی، انتظامی و قانون‌گذاری در اجرای قانون کوتاهی کنند، مردم را تشویق به هرج و مرج و بی‌نظمی در جامعه می‌کنند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان ادامه داد: هر کس در هر مسئولیتی قوانین را نادیده بگیرد در ایجاد بی‌نظمی و هرج و مرج در جامعه مشارکت کرده و به آن کمک کرده است.

 

درویش‌امیری در ادامه با اشاره به برخی رویدادها و اغتشاشات و قانون‌شکنی‌های روزهای اخیر، اظهار کرد: در روزهای اخیر عده‌ای قانون‌شکن با ایجاد ناامنی و تخریب اموال عمومی باعث دلخوری ملت ایران شدند ولی پاسخ محکمی از سوی مردم دریافت کردند.

 

وی به تحریک نوجوانان و جوانان از طریق فضای مجازی و برخی شبکه‌های ماهواره‌ای معاند اشاره کرد و گفت: ملت ایران کسانی را که این جریان را هدایت کردند، چه جریانات ضد انقلاب داخلی و چه جریان پلید خارجی که در فضای مجازی و ماهواره‌ای افراد 17 تا 25 سال را برای شعارهای هنجارشکن تحریک کردند، نخواهد بخشید.

 

درویش‌امیری، اعتراض را با تخریب سازگار ندانست و تاکید کرد: بیان انتقاد، حق قانونی مردم است ولی ملت ایران علی‌رغم وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی و اشتغال، وقتی دیدند عده‌ای برای هرج و مرج و تخریب آمده‌اند، در صحنه حاضر شدند و نظم و انضباط اجتماعی را برقرار کردند.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان از نخستین استان‌هایی بود که مردم آن در پاسخ به آشوب‌گران در صحنه حاضر شدند، افزود: با هرج و مرج، بی‌نظمی و تخریب اموال عمومی نمی‌توان مشکلات مردم را حل کرد و مسیر گفت‌وگو بهترین مسیر برای بیان انتقاد سازنده و ارائه راهکار و نیز شنیدن حقایق جهت برطرف کردن مشکلات است.

 

درویش‌امیری، از اقتدار نیروی انتظامی استان در کنار رعایت اخلاق در ایجاد امنیت و نظم اجتماعی قدردانی کرد و گفت: امروز نیروی انتظامی برای قانون‌شکنان، به مثابه یک تهدید و برای علاقه‌مندان به نظام جمهوری اسلامی مایه آرامش است.

 

وی در ادامه به انتصاب فرماندار جدید شهرستان زنجان اشاره کرد و یادآور شد: فرمانداری مرکز استان مسئولیت سنگین، حساس و مهمی است و مدیریت استان با تمام توان و با ارائه اختیارات لازم از فرماندار مرکز استان برای بازیابی جایگاه واقعی آن حمایت خواهد کرد و تمامی مسائل مدیریتی در حوزه شهرستان توسط فرمانداری مرکز استان باید انجام شود.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه نباید مجموعه استانداری در امور فرمانداری مرکز استان مداخله مستقیم داشته باشد، تاکید کرد: تمامی مسائل شهرستان همچون مسائل امنیتی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، صنعتی، زیربنایی، تجاری و ... باید توسط فرمانداری مدیریت شود و روابط بین استانداری و فرمانداری باید در چارچوب وظایف قانونی تعریف شده باشد.

 

استاندار زنجان همچنین به بیان برخی معیارها در انتخاب فرماندار زنجان پرداخت و خاطرنشان کرد: آشنایی با مسائل شهرستان زنجان، خوش‌نامی و عملکرد موفق در مدیریت‌های گذشته از جمله معیارهای مهم در انتخاب فرماندار زنجان است و در این راستا از همراهی نمایندگان مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تقدیر می‌کنم.

 

وی به انتظارات خود از مدیران استانی نیز اشاره کرد و گفت: آنچه مدیریت عالی استان از مدیران استان در تمامی سطوح انتظار دارند، حضور در بین مردم، ارتباط مناسب و مستمر با عموم مردم، سرعت اجرای کارها، اتخاذ تصمیمات مناسب برای حل مشکلات مردم و تعامل و ارتباط مناسب با نمایندگان مجلس، ائمه جماعت و روحانیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: