• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-4286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون جهاددانشگاهی کشور:

تغییر نگاه از ثمره‌های استارتاپ‌های حوزه کشاورزی است


معاون جهاددانشگاهی کشور اظهار کرد: استارتاپ‌های حوزه کشاورزی به تغییر نگاه و تغییر فرآیندها به شدت کمک کند.

 

محمدصادق بیجندی در حاشیه آیین اختتامیه ‌اولین رویداد استارتاپی محصولات کشاورزی با محوریت محصولات سالم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نقش استارتاپ در تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی نگاه به درون و درون‌زا بودن و این در شرایطی است که استارتاپ‌ها نیز همین موضوع را پیگیری می‌کنند و به نوعی می‌توان عنوان کرد این دو در کنار هم می‌توانند نقش حائز اهمیتی در برطرف کردن برخی مشکلات داشته باشند.

 

وی ادامه داد: اگر همه استارتاپ و کسب و کارهای کوچک و نوپا را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که در ابتدا به درون خود نگاه کرده‌اند و توانایی‌های خود را باور داشته و بین نیازهای جامعه و توانمندی‌های خود ارتباط برقرار کرده‌اند.

 

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که می‌تواند افراد را به سمت و سوی خودباوری پیش ببرد و نگاه افراد از بیرون به درون تمایل پیدا کند.

 

بیجندی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد، افزود: یکی از این الزامات، سرمایه انسانی است و اگر می‌خواهیم در این زمینه اتفاقی رخ بدهد باید به سرمایه انسانی توجه کنیم. استارتاپ‌ها نیز اولین ابزارشان سرمایه انسانی آن‌ها است.

 

وی افزود: استارتاپ‌ها می‌توانند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند و باید این نکته مدنظر مسئولان امر قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: