• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4391-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

سرپرست بهزیستی شهرستان خرم‌دره:

مناسب‌سازی‌های صورت گرفته در شان معلولان نیست


سرپرست بهزیستی شهرستان خرم‌دره گفت: مناسب‌سازی‌های صورت گرفته در شهرستان خرم‌دره در شان معلولان نیست.

 

علی نجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی برای دریافت مشکلات و شکایات مناسب‌سازی، اظهار کرد: در راستای دریافت مشکلات شهروندان در زمینه مناسب‌سازی معابر و امکان عمومی سامانه پیامکی 3000012322 راه‌اندازی شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در زمینه مناسب‌سازی چهار مولفه مهم شامل رمپ، آسانسور، درب کشویی و سرویس بهداشتی فرنگی، مطرح است، اظهار کرد: متاسفانه مناسب‌سازی صورت گرفته در شهرستان در شان معلولان نیست و نیاز به اقدامات بیشتری دارد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در راستای بررسی وضعیت مناسب سازی کمیته فنی و نظارتی در شهرستان تشکیل شد، تاکید کرد: این تیم اماکن عمومی و ادارات شهرستان را مورد بررسی قرار خواهند داد و مواردی که نیاز به مناسب‌سازی دارد را عنوان خواهند کرد.

 

نجاتی با اشاره به اینکه دستگاه‌های متولی صدور مجوز مربوط مکلف‌اند با رعایت قوانین و مقررات مربوط، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت و استانداردهای مناسب‌سازی را در شرایط و الزامات صدور مجوز لحاظ نمایند، بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی موظف است در همه طرح‌های آماده‌‌سازی و اجرای مجتمع‌های مسکونی به صورت انبوه و نیز طراحی و اجرای شهرهای جدید، ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای افراد دارای معلولیت را رعایت کند.

 

سرپرست بهزیستی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه یکی از آیتم‌های ارزیابی شهرداران نیز رعایت مباحث مناسب‌سازی در سطح شهر خواهد بود، خاطر نشان کرد: در همین راستا شهرداری خرم‌دره پیشنهاد احداث پارک معلولان را داده است که امیدواریم این موضوع رنگ واقعیت به خود گیرد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه ما باید به این موضوع مهم همواره توجه داشته باشیم که مناسب‌سازی صرفا برای معلولان نیست، بلکه افراد سالخورده را نیز در بر می‌گیرد، یادآور شد: باید بسترهای جامعه به گونه‌ای فراهم شود که همه افراد جامعه از جمله افراد سالخورده و معلول برای انجام کارهای روز مره به نحو مطلوب استفاده کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: