• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره تاکید کرد:

توسعه کشت گلخانه‌ای، گامی در راستای مدیریت منابع آب


رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در کشور، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای مدیریت منابع آبی در کشور در حال انجام است.

 

علیرضا اسداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در سال‌های اخیر به دلیل کاهش ریزش‌های جوی، کشور با بحران شدید آب مواجه شده است، اظهار کرد: کشت نشایی محصولات یکی از راهکارهایی است که موجب کاهش میزان مصرف آب در بخش کشاورزی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: در کشت نشایی محصول مورد نظر یک مدت از دوره رشد خود را در گلخانه طی می‌کند که این امر باعث کاهش مصرف آب می‌شود و پس از ورود محصول به مزرعه نیز دوره رشد آن کاهش می‌یابد.

 

این مسئول یادآور شد: از مهم‌ترین مزایای کاشت گلخانه‌ای که باعث شده طی چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به آن شود دوره رشد کمتر، عملکرد بهتر و کاهش مصرف آب است.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرستان خرم‌دره نیز نسبت به کشت محصولاتی مانند سبزی و صیفی‌جات و گیاهان زینتی اقدام شده است، تاکید کرد: از متقاضیان راه‌اندازی گلخانه در شهرستان با اعطای تسهیلات حمایت به عمل می‌آید که میزان این تحصیلات نیز بستگی به طرح آن‌ها دارد.

اسداللهی با اشاره به تفاوت‌های کشت زراعی و کشت نشایی، گفت: در کشت زراعی بذر در زمین کاشته می‌شود که این بذر ممکن است به دلایل مختلف رشد نکند و جوانه نزد، اما در کشت نشایی این مشکل وجود ندارد و بذوری که جوانه نزنند حذف می‌شوند.

 

رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت توسعه کشت محصولات گلخانه‌ای در کشور، خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای مدیریت منابع آبی در کشور در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: