• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فعالیت پنج خوابگاه شبانه‌روزی در شهرستان طارم


سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم، از فعالیت پنج خوابگاه شبانه‌روزی در شهرستان طارم خبر داد.

 

یعقوب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در 8 روستای صعب‌العبور شهرستان کلاس‌های سوادآموزی دایر است، عنوان کرد: سهمیه شهرستان طارم در دوره سوادآموزی امسال 90 نفر بود که با تلاش‌های صورت گرفته 100 نفر جذب شدند. همچنین این سهمیه در دوره تحکیم نیز 30 نفر بود که تعداد 38 نفر جذب شد.

 

این مسئول با اشاره به سهمیه شهرستان طارم در دوره انتقال، تصریح‌ کرد: در دوره انتقال سهمیه شهرستان 180 نفر بود که 189 نفر جذب شد.

 

رحمانی با اشاره به اینکه در تمامی روستاهای شهرستان که دانش‌آموزان در سن تحصیل قرار دارند مدرسه دایر است، گفت: امسال در مجموع 7 نفر از دانش‌آموزان بازمانده از نحصیل در مقطع ابتدایی جذب شد.

 

وی یادآور شد: برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان اقداماتی از قبیل طرح موضوع در جلسه شورای آموزش و پرورش، طرح در جلسه مدیران و راهبران آموزشی، پیگیری توسط مدیران، شوراها و دهیاران در مناطق روستایی انجام می‌شود.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان طارم با اشاره به اینکه در حال حاضر 5 خوابگاه در شهرستان برای دانش‌آموزان فعال است، اظهار کرد: این خوابگاه‌ها شامل 2 خوابگاه مرکزی دخترانه و پسرانه، 2 دبیرستان شبانه‌روزی و یک مدرسه راهنمایی شبانه روزی پسرانه هستند.

 

وی با تاکید بر اینک در این خوابگاه‌ها به اندازه کافی جا برای پذیرش دانش‌آموزان وجود دارد، یادآور شد: هیچ دانش‌آموزی نباید نبود خوابگاه را بهانه‌ای برای ترک تحصیل کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: