• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4691-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

رئیس ثبت‌احوال ماه‌نشان:

۴۰ درصد از ماه‌نشانی‌ها کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند


رئیس ثبت‌احوال ماه‌نشان گفت: ۴۰ درصد از مردم ماه‌نشان کارت هوشمند ملی دریافت نکرده‌اند.

 

مهدی فروغ‌مند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با تاکید بر این‌که با پیاده‌سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می‌شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود، اظهار کرد: راه‌اندازی این طرح و همگانی شدن آن باعث بهبود سطح کیفی زندگی مردم و بالا بردن سطح رضایت از دولت می‌شود؛ چراکه کارت هوشمند ملی مقدمه‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی است و می‌تواند موجب توزیع عادلانه فرصت‌ها، کاهش بسیاری از هزینه‌های دولت، مردم و بنگاه‌ها شود؛ در واقع این امور می‌تواند نقش به‌سزایی در پویایی اقتصاد ایفا کند.

 

این مسئول با بیان این‌که برخی از مردم هنوز به این باور نرسیده‌اند که اعتبار کارت‌های ملی کاغذی رو به اتمام است، افزود: کارت‌های ملی کاغذی به طور جدی تا پایان سال ۹۶ اعتبار دارند و بعد از آن از اعتبار ساقط می‌شود و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد. این در حالی است که برای دسترسی بیشتر روستاییان و با هماهنگی‌های صورت گرفته با دفاتر Ict ، یکی از اعضای خانواده می‌تواند برای نوبت‌گیری مراجعه کند تا در وهله بعد، همه خانواده مراجعه کنند و کارت خود را دریافت کنند.

 

وی با بیان این‌که سه واقعه مهم زندگی انسان‌ها یعنی ولادت، وفات و ازدواج در این اداره مهم ثبت می‌شود، افزود: آمار مرگ و میر و ازدواج هر روز ثبت می‌شود و مراحل قانونی خود را می‌گذراند. از این‌رو شهروندان ماه‌نشانی نیز همانند سایر شهرستان‌ها بهتر است که ولادت طفل خود را در مهلت مقرر 15 روز و فوت متوفی را در مدت ۱۰ روز به ثبت‌احوال گزارش دهند تا مشمول پیگرد قانونی نشوند.

 

فروغ‌مند خاطرنشان کرد: ولادت ثبت شده طی هشت ماه امسال و پارسال به ترتیب 366 مورد و ۳۶۲ مورد بوده است و این نشان می‌دهد که طی امسال تعداد ولادت‌ها از رشد 1.1 درصدی برخوردار است. همچنین تعداد فوت ثبت شده در طول هشت ماه امسال و پارسال نیز به ترتیب 63 و 70 مورد است. با چنین روندی می‌توان اذعان کرد که جمعیت ماه‌نشان رو به کاهش است. این در حالی است که آمار ثبت ازدواج نیز در هشت ماه امسال و پارسال با رشد منفی 1.12 درصد، به ترتیب 215 و 244 مورد است.

 

به گزارش ایسنا، طی هشت ماه پارسال، در اسامی ثبت شده توسط ثبت‌احوال ماه‌نشان، امیرعلی، ابوالفضل، امیرعباس، فاطمه، زهرا و معصومه بیشترین فراوانی را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: